Düğün öncesi incelmenin çabuk ve kolay yolu

Hayatınızın en önemli günlerinden biri şüpheniz düğününüz. Ve doğal olarak siz bu günde sağlıklı, fit ve güzel görünmek istiyorsunuz. Ancak biraz da fazlanız var…

Düğün öncesi incelmenin çabuk ve kolay yolu

Bu kısıtlı zamanda bu görüntüye nasıl ulaşacağım diye kara kara düşünmeyin. Birkaç basit önlemle düşündüğünüzden çabuk incelebilirsiniz.

ZAYIFLAMANIZA YARDIMCI OLACAK GIDALARA YÖNELİN

Enginar, avokado, yumurta, turşu ve ahududu. Bu yiyecekleri bir yere not edin ve bol bol tüketin. Bunun yanında yağsız bir şekilde buharda pişireceğiniz kuşkonmaz doğal bir diüretik olduğundan sindiriminizi kolaylaştırır ve şişkinliğinizi alır. Aynı şekilde hazırlayacağınız brokoli çorbaları da limonla tatlandırıldığında istediğiniz zayıflığa size beklediğinizden kolay ulaştırır.

GÜNDE 3 ÖĞÜN YEMEK YİYİN

Normal diyet prosedüründe öğün sayıları artar. Ancak sizin için günde 3 öğünlük bir beslenme yeterli olacaktır. Bu beslenme şeklinde öğleden önce karbonhidratları tüketmeye çalışın ki glikoz kalorisi erken kesilsin ve daha fazla yağ yakın. Öğleden sonra karbonhidrat tüketmemek sizi zorlayabilir ama kendinizi disipline sokmayı denemelisiniz.

EGZERSİZ YAPMAYI İHMAL ETMEYİN

Sağlıklı beslenmeyi oturtsanız bile tek başına maalesef çok bir şey ifade etmiyor. Çünkü yanında mutlaka egzersiz yapıp fazla yağlarınızı yakmalısınız. Üzerine egzersiz yaptığınız sırada terlemeyle atılan toksinler cildinizin güzelleşmesini sağlıyor, hormonlarınızı düzenliyor ve duyularınızla temasa geçmenizi sağlıyor. Yani sadece incelmiyorsunuz adeta yeniden doğuyorsunuz. Bu nedenle egzersiz şart!

MEDİTASYONLA RAHATLAYIN

Düğününüzü planlamak oldukça stresli bir iştir. Siz ne kadar rahatça bu işi halledeceğinizi düşünseniz de çevrenizin kalabalığı, her kafadan çıkan farklı sesler bir süre sonra beyninizin içinde sizi yormaya başlar. İşte tam bu süreçten sizi ancak meditasyon kurtarabilir. Bu nedenle düğüne kadar her sabah mutlaka ama mutlaka meditasyon yapın. Meditasyon sizin şu ana odaklanmanızı ve stresinizi kontrol altına almanızı sağlar.

KENDİNİZE BİR YOL ARKADAŞI SEÇİN

Hem mental hem de fiziki anlamda zor bir süreçten geçeceğinizden her anınızda yanınızda olacak birine ihtiyacınız var. Bu aileden bir kişi de olabilir, bir arkadaşınız da. Seçeceğiniz bu kişinin sizi rahatlatacak, güven verecek ve aynı zamanda disipline edecek biri olmasına dikkat edin. Çünkü sizin takviminizi oluşturmaktan düğün takvimine yardımcı olmaya çok önemli görevleri üstlenecek ve bu arada sizi germeyecek.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Sadece yaşanan psikolojik durum değil, kalp, şeker gibi hastalıklarda panik nöbeti geçirtebilir. Panik nöbetin başka nedenleri de var...
  • Randevu Al