Deprem Travma Psikolojisi

Düğmeyi unut beyninle çalıştır!

Japonya'da geliştirilen 'beyin-makine arayüzü' beynin kan akışındaki en küçük değişiklikleri fark ediyor ve beyin hareketlerini elektrik sinyallerine çeviriyor.

Düğmeyi unut beyninle çalıştır!

Japonya'da geliştirilen 'beyin-makine arayüzü' beynin kan akışındaki en küçük değişiklikleri fark ediyor ve beyin hareketlerini elektrik sinyallerine çeviriyor.

BEYİNLE İLGİLİ HER ŞEYİ ÖĞRENİN

Japonya'da geliştirilen yeni bir teknoloji, beyin aktivitelerini okuyarak elektronik aletleri parmak oynatmadan çalıştırmayı sağlıyor. Hitachi adlı şirketin ürettiği 'beyin-makine arayüzü' kan akışındaki en küçük değişiklikleri fark ediyor ve beyin hareketlerini elektrik sinyallerine çeviriyor. İlk olarak firmanın laboratuvarındaki tanıtımda, bu teknoloji kullanılarak elektrikli oyuncak tren hareket ettirildi. Hitachi ve Japon otomobil firması Honda, genelde tıbbi amaçlarla kullanılan teknolojiyi ticari alanda kullanmak için birbiriyle yarışıyor.

DÜŞÜNCE TEKNOLOJİSİ İLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN...

Hitachi arayüzü geliştirerek, kullanıcıların düşünce gücüyle televizyonu açıp kapayabileceği veya kanalları değiştirebileceği bir uzaktan kumanda geliştirmeyi planlıyor. 2005'ten beri konuşamayan hastaların sorulara 'evet', 'hayır' gibi basit cevaplar vermesini sağlayan aygıtların yapımında kullanılan teknoloji sayesinde ileride hapistekiler de yakınlarıyla karşılıklı beyin okuyarak konuşabilecek.

BEYNİN DE CHECK-UP'I VAR

MANYETİK UYARIM TEDAVİ TMU HAKKINDA BİLGİ ALIN

AP
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ: “Süper yaşlılık için aktif ve sosyal bir yaşam lazım”
  • İnsan vücudunda doğal olarak olan, duygusal tepkilerin kontrolünde rol oynayan dopamin beyne sinyaller ileten kimyasal bir maddedir. Dopamin nedir, so
  • Beyin, omurilik ve sinirleri kapsayan sinir sisteminde çok sık karşılaşılan pek çok farklı tümör bulunuyor.
  • Günlük yaşamda hayata katılacak bazı rutinlerle beyin ve hafızayı geliştirmenin mümkün olduğunu biliyor musunuz?
  • TMU yöntemiyle beyinde ihtiyaç duyulan alanlar harekete geçiriliyor.
  • Psikoterapi alanında kullanılan biofeedback ve nörofeedback yöntemlerinin bireye vücudun verdiği tepkileri somut şekilde gösterdiğini kaydeden Uzman K
  • Randevu Al