Dr. Moral Üsküdar Üniversitesi'nde

Üsküdar Üniversitesi 14 Mart Tıp Bayramı’nda üniversite kültürü dersine özel düzenlediği etkinlikle halk arasında Dr.Moral diye tanınan Dr. Halil İbrahim Erbıyık’ı ağırladı. Erbıyık Üsküdar Üniversitesi öğrencilerine”Ruhsal Detoks, 150 yıllık sağlıklı ve mutlu yaşamın sırlarını” paylaştığı bir konferans verdi.

Dr. Moral Üsküdar Üniversitesi'nde

Üsküdar Üniversitesi 14 Mart Tıp Bayramı’nda üniversite kültürü dersine özel düzenlediği etkinlikle halk arasında Dr.Moral diye tanınan Dr. Halil İbrahim Erbıyık’ı ağırladı. Erbıyık Üsküdar Üniversitesi öğrencilerine”Ruhsal Detoks, 150 yıllık sağlıklı ve mutlu yaşamın sırlarını” paylaştığı bir konferans verdi.

uskudarmoral1 uskudarmoralŞair, yazar, udi, bestekar, yönetici, hekim ve hipnoterapist Dr. Halil İbrahim Erbıyık, Üsküdar Üniversitesi Sağlık, Spor, Kültür Direktörlüğü’nün düzenlediği etkinlikler kapsamında konferans verdi.  Sağlıklı, mutlu ve huzurlu yaşamın sınırlarının çizildiği konferansa öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Ruhumuz nasıl yaşlanır? Hastalıklar neden oluşur? Sevdiğin seni sevmiyor diye hasta olunur mu? Öfkemizin sebebi dış etkenler mi yoksa kendimiz mi? Dr. Halil İbrahim Erbıyık insan ruhunun güzelliklerini öne çıkaracak tavsiyelerde bulunduğu konferansında önemli tespitlerde bulundu. Nüktedan bir kişiliğe sahip olan Dr. Halil İbrahim Erbıyık öğrencilere üşenme-erteleme-vazgeçme diyerek, başarının ve mutluluğun sırrını paylaştı. Özdemir Asaf’ın ”Yaşamak değil/ Beni bu telaş öldürecek”mısralarından örnek vererek, aceleyle yapılan pek çok şeyin olumsuz neticelerinin olabileceğinin altını çizdi. 21.yüzyılın kelimesinin “farkındalık” olduğunu ifade eden Erbıyık, toplumsal hayatımızda farkındalık yaratarak başarıyı sağlayabileceğimizi ifade etti.

NERONLUK YAPMA, NÖRONUNU YAKMA

Beynimizin 100 milyar nörondan meydana geldiğini hatırlatan Dr. Erbıyık, “İnsanın kendi cinini oluşturması mümkündür. En tehlikeli kelime cin değil, EGO’dur. Ego ve öfkemizle beyin nörotransmitterlerimize olumsuz elektronlar göndererek kendimize, vücudumuza, ruhumuza ve çevremize zarar veriyoruz. Güzel bir şeyler söyleyerek bu nörotransmitterleri lehimize çalıştırabiliriz” dedi. Ruhumuzu içtiğimiz su, aldığımız hava, yediğimiz besin, daldığımız uyku, düşüncelerimizle arındırabileceğimizi belirten Erbıyık, “Of be”, “acaba”, “keşke”,” bana ne”, “neme lazım” gibi kelimelerin çok tehlikeli olduğunun altını çizdi. Dr. Erbıyık, öğrencilere beyinlerini geliştirmeleri için hızlı okuma tekniklerinin, doğru nefes egzersizlerinin, ikinci bir dil öğrenmenin, her yerde yanımızda kağıt olması gerektiğinin, önemine değinerek; fikrin kayıt altına alınmazsa hiçbir işe yaramayacak bir düşünceden ibaret kalacağına vurgu yaptı. En güzel fikirlerin gece geldiğini hatırlatan konuşmacı, 180 defa bile olsa tekrar et diyerek öğrencilere nasihatte bulundu.

HAYAT BİR GÜN O DA BUGÜN

Eğer fırsat vermezsek kimsenin bizi üzemeyeceğini konuşmasına ekleyen Erbıyık,  “ilaçları ve bağımlılıkları hayatımızdan çıkarsak hastaneler boşalır.” Diyerek; hayatın yaşadığımız günden ibaret olduğunu, geçmiş hikaye geleceğin ise hayalden ibaret olduğunu sözlerine ekledi. Erbıyık konuşmasını “Kanser önce ölüm düşüncesini, sonra “neden ben” sorusunu akla getiriyor. Aslında bu sorular tedavinin önündeki en büyük engeller.  Düşüncelerimiz bizi hasta ya da iyi eden unsurları belirler. Ağız kokusunun nedenlerinden en önemlisinin kin olduğu saptanmış. Bu yüzden düşüncelerimizi ve dolayısıyla ruhumuzu temiz tutalım vurgusu yaptı.
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al