Deprem Travma Psikolojisi

'Down kafe' açacaklar

Samsun Down Sendromlular Derneği tarafından Türkiye İş Kurumu (İşkur) Şubesi ile birlikte geliştirilen proje kapsamında 15 downsendromlu çocuğa garsonluk eğitimi verilmeye başlandı.

'Down kafe' açacaklar

Samsun Down Sendromlular Derneği tarafından Türkiye İş Kurumu (İşkur) Şubesi ile birlikte geliştirilen proje kapsamında 15 downsendromlu çocuğa garsonluk eğitimi verilmeye başlandı.

down_sendrom6 ay sürecek olan kurs sonunda ’down kafe’ açacaklarını söyleyen Dernek Başkanı Muzaffer Altıntaş, "Downsendromlu çocuklarımızın istihdama kavuşmasını sağlayacağız" dedi. Samsun’da 8 ay önce kurulan Down Sendromlular Derneği, downsendromlu çocukların istihdam edilmesi için proje geliştirildi. İşkur ile ortaklaşa yapılan projeyle 15 downsendromlu çocuğa garsonluk eğitimi verilmeye başladı.

ÇOCUK GELİŞİMİ HAKKINDA HER ŞEY

6 ay sürecek olan kurs sonunda sertifika alacak olan çocuklar dernek tarafından açılacak olan ’Down Kafe’de çalışacak. Samsun Down Sendromlular Derneği Başkanı Muzaffer Altıntaş, "Derneğimize kayıtlı 70 downsendromlu çocuk var. Bunlar içerisinde 15 yaş üstü 15 çocuğumuza İş-Kur destekli garsonluk kursu veriliyor. Hedefimiz bir down kafe açıp bu çocuklarımızı istihdama kavuşturmak" dedi. Başkan Yardımcısı Özlem Yeşilyurt ise sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra ailelere de downsendromlu çocukların da iyi bir eğitim aldıklarında başarılı birer sporcu, iş hayatında önemli işler yapabilecek bireyler olduğunu düzenlenen seminerlerle anlattıklarını söyledi. A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Doktorlara göre, sevgisiz bir çocukluk ömür boyu sorunlara yol açabiliyor. Sevgisizlik yaşam boyunce kötü tecrübeler çektirebiliyor.
  • Çocuğun ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişimi için anne çok önemlidir. Çocuğun eğitiminden birinci derece­den sorumlu kişi de annedir.
  • Kuralları çiğniyorsa nasıl davranmalısınız? İşte çocukla doğru iletişim kurmanın 13 yolu.
  • Çocuk nasıl utangaç oluyor? İşte formülü! Çocuklarda utangaçlığın okul döneminde başarısızlığa yol açabileceği uyarısını yapan uzmanlar, 0-6 yaş arası
  • Evlat edinilen çocukların ebeveynlerine ışık tutacak bilgiler...
  • Randevu Al