Dövme yaptırırken dikkat

Dövme yaptırdıktan 5 gün sonra hayatını kaybetti.

Dövme yaptırırken dikkat

Amerika'da yaşanan olay, dövme sonrası gelişebilecek enfeksiyonun ciddiyetini bir kez daha ortaya koydu. İsmi açıklanmayan bir erkek, dövme yaptırdıktan beş gün sonra okyanusta yüzdü ve kaptığı enfeksiyon sonucu yaşamını yitirdi.

Bacağına dövme yaptırdıktan beş gün sonra Meksika Körfezi’ne yüzmeye giden 31 yaşındaki kişi, üç gün sonra iki bacağındaki ve ayaklarındaki şiddetli ağrı nedeniyle acil servise başvurdu. Diğer belirtiler ateş ve dövmesinin etrafından oluşan kızarıklıklardı.

Hastanın birkaç saat içinde belirtilerinin ağırlaştığını söyleyen Doktor Nicholas Hendren yaşananları, “ten rengi koyulaşıyor, morlukları artıyordu. O anda septik şokun başlangıcındaydı ve böbrekleri zarar görmeye başlamıştı. Her gün altı şişe bira içen adamın karaciğerindeki kronik hastalık işleri içinden çıkılmaz bir hale getirdi. Derhal solunum desteğine aldık ve antibiyotikler verdik” diye anlattı.

DÖVME YAPTIRDIKTAN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Yaz aylarında yapılması tavsiye edilmeyen dövme işlemi sonrasında bir kaç gün banyo yapmamak ve uzun süre denize ya da havuza girmemek gerekiyor. Dövme yapılan bölgeyi sürekli kuru tutmak ve verilen antiseptik kremleri kullanmak iyileşmenin hızlanmasını sağlıyor.

ABD'de yaşanan olayın kahramanı hastaya yapılan testlerde okyanusta sıklıkla bulunan ve dünyada her yıl yüz kişinin ölmesine neden olan bir tür bakteriye rastlandı.

Verilen ilaçlar sayesinde durumu iyiye giden ve solumun ünitesinden çıkarılan genç adam bir süre sonra yeniden rahatsızlandı. Tekrar septik şoka giren talihsiz adam iki ay önce getirildiği hastanede yaşamını yitirdi.

SÖZCÜ

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Capgras Sendromu, sahtekarlık sendromu veya Capgras sanrısı olarak da biliniyor.
  • Bazı insanların özgüven eksikliği ya da geçmişte yaşadığı güven sarsıcı ilişkiler nedeniyle diğer insanlarla kurduğu ilişkilerde duygusunu paylaşmakta
  • Evde bakım h.izmeti, bireylerin daha mutlu olmasını sağlıyor
  • Pandeminin getirdiği gündem yoğunluğu ile birlikte kendilerini her şeyi bilen olarak ortaya koyan kişilerle sürekli karşılaşma durumu ortaya çıktı.
  • Anksiyete (kaygı) Bozukluğu Nedir? Anksiyete (kaygı) Bozukluğu Belirtileri Nelerdir= Anksiyete (kaygı) Bozukluğu tedavisi Nasıl Yapılır? Anksiyete (k
  • Sevginin de dili var. Çok basit davranışlarla evliliğinizi kalıcı, mutlu ve daha huzurlu kılabilirsiniz. Rektör Tarhan sevgi dilinin sırlarını anlatıy
  • Randevu Al