Deprem Travma Psikolojisi

Dondurulmuş gıda tüketimi artıyor

Almanya'da dondurulmuş gıda sektöründe faaliyet gösteren Sefa Gıda GmbH, bayilerle 2013 yılının değerlendirildiği bir toplantı yaptı.

Dondurulmuş gıda tüketimi artıyor

Almanya'da dondurulmuş gıda sektöründe faaliyet gösteren Sefa Gıda GmbH, bayilerle 2013 yılının değerlendirildiği bir toplantı yaptı.

dondurulmusgidaToplantıda 2014 yılında, dondurulmuş gıdanın tüketicilere daha iyi anlatılması gerektiği vurgulandı. Sefa Gıda GmbH'nın Sahibi Sefa Yüce yapılan araştırmalara göre, dondurulmuş sebze ve meyvelerin vitamin değerlerinin market tezgahlarındakilere göre daha fazla olduğunu ileri sürdü. Aynı zamanda SuperFresh'in Avrupa Distribütörlüğünü yürüten Sefa Yüce, “Dondurulmuş gıdalar tarladan alınarak hemen -40 derecede şoklanıyor. Böylece vitamin kaybı olmuyor. Oysa taze sebze ve meyvelerin tarladan marketin tezgahına gelmesi ortalama bir hafta sürüyor ve vitamin değeri ciddi oranda azalıyor” dedi.

PRATİK VE KOLAY ÇÖZÜM

Sefa Yüce dondurulmuş gıdalar hakkında şu bilgileri verdi: “Türkiye'de bir kişi yılda 2,5 ila 3 kilo dondurulmuş gıda tüketiyor. Avrupa'da ise kişi başı yıllık tüketim ortalama 9 kilogram. Tarladan alınıp doğrudan -40 derecede şoklandığı için donduruluş gıdalarda herhangi bir katkı maddesi kullanılmıyor. Besin değerleri yaklaşık iki sene aynı şekilde kalıyor. Türk firmalarının Avrupa'daki pazar payı her geçen gün artıyor. Büyük perakende zincirleriyle görüşmelerimiz sürüyor. Ürünlerimizi sadece Türklere değil Almanlara da satmayı hedefliyoruz. Günümüzde aile fertlerinin tamamı çalışıyor. Bu yüzden dondurulmuş gıda tüketimi gün geçtikçe artıyor. Çalışan biri eve geldiğinde, ürünlerimiz sayesinde, kısa sürede yemeğini yapabiliyor.” DHA
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Trol nedir, kime denir? Anlayalım, öğrenelim, saptayalım, ayıklayalım ve tabii ki kurtulalım. Peki nasıl? İşte rehberiniz...
  • Bu depresyonun sıklığı %5-20 olarak bildiriliyor. Peki Postpartum depresyonu nedir? Kadınlar doğum sonrası ilk yıl içinde, psikiyatrik hastalıklar (an
  • Ağustos böceğinin ötüşü doğanın en hoş seslerinden biri olarak görülür. Bu böceğin sesi gizemli olduğu kadar yüksektir de.
  • Kirazın gut hastalığından kaynaklanan ağrıları dindirdiği bildirildi.
  • Cep telefonları ve diğer elektronik cihazların hassas elektronik sistemleri etkileyebileceği söyleniyor. Ama bunu kanıtlamak neden bu kadar zor?
  • Vişne nelere iyi geliyor?Kırmızı meyvelerden vişnenin ekşi tadının yanında çok tatlı, sağlığa yararlı etkileri var.
  • Randevu Al