DOKTORLAR ŞİDDET HATTI

DOKTORLAR ŞİDDET HATTI

DHA

Çorum’da son 6 ayda 4 doktora saldırı girişiminde bulunulması üzerine Çorum Tabip Odası harekete geçti.

 


’Şiddet bildirim hattı’ oluşturan Çorum Tabip Odası Başkanı Şahatayi Şahin, "Sağlık çalışanları bir şiddet olayına maruz kaldıklarında bu hattı aramaları halinde, oluşturduğumuz ekip olay yerine gidip tutanak tutup, işlem başlatacak. Ayrıca emniyet ekipleriyle de hızlı bir şekilde iletişime girilecek" dedi.

Çorum Tabip Odası Başkanı Şahatayi Şahin, son 6 ay içerisinde 4 doktora saldırı girişiminde bulunulması üzerine, oda olarak bu tür olaylarda sağlık çalışanlarına yardımcı olmak amacıyla ’Şiddet bildirim hattı’ kurduklarını söyledi. Şahin, 4 kişilik bir ekip oluşturduklarını sağlık çalışanlarının ’Şiddet bildirim hattı’nı aramaları durumunda ekibin harekete geçeceğini ve oda olarak yapılması gereken işlemlerin hızla gerçekleştirileceğini söyledi.

İhbarın gelmesinin ardından hemen emniyet ekipleriyle de iletişim kuracaklarını belirten Şahin,

"Yapılan bilimsel çalışmalar, şiddetin hekimler ve tüm sağlık çalışanlarını açık bir biçimde tehdit ettiğini, bu durumun çalışma ortamına olumsuz olarak yansıdığı ortaya koyuyor. Her geçen gün toplumsal şiddetin ve de hekim ve diğer sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin artması meslek örgütümüzün şiddeti daha öncelikli bir başlık olarak gündeme almasını ve şiddete karşı bir eylem programı hazırlamasını zorunlu hale getirmiştir" dedi.

Şahin, herhangi bir şiddet olayına maruz kalan sağlık çalışanlarının mutlaka hattı aramalarını istedi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al