Doktor belirtileri fark edemedi genç kadın öldü

Claire Taylor aylardır karın ağrısı çekiyor ve devamlı kusuyordu. Ayrıca genç kızın vücudunda morarmalar başlamıştı. Gittiği doktor ise ciddi bir sorunu olmadığı söyleyerek uyku ilacı verdi. Bu yanlış teşhis ise genç kızın hayatına mal oldu.

Doktor belirtileri fark edemedi genç kadın öldü

VİRÜS OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜ

İskoçya’da yaşayan 17 yaşındaki Claire Taylor sürekli kusuyor ve karnı ağrıyordu. Bu durum 2 ay kadar sürünce genç kız virüs kaptığından şüphelendi. Doktora gitti ancak kendisine herhangi bir problemi olmadığını söyleyerek eve geri gönderdi.Genç kızın durumu ise gittikçe kötüleşiyordu.

DOKTOR GEREKLİ TESTLERİ YAPMADI

Claire hastalık boyunca çok kilo kaybediyor elleri ısınmıyordu. Öyle ki doktorla bile konuşmakta zorluk çekiyordu.Birkaç kere daha doktora gitmesine rağmen genç kıza yapılması gereken testler yapılmadı. Bu yüzden doktor genç kızda ki acil müdahale edilmesi gereken hastalığı fark edemedi. Sadece anksiyete problemi yaşayan hastalara verilen uyku ilacını verip evine gönderdi.

DOKTOR DİYABETİN ÖLÜMCÜL SEPTOMLARINI FARK EDEMEDİ

Doktor, Claire ölmeden 2 gün önce evine gelip kontrol etti. Ancak doktor yapılması gereken bütün testleri atladı. 1 gün kala tekrar çağırılınca hastalığın ölümcül boyutta olduğunu yine fark edemedi. Claire öldükten sonra genç kızın ağır diyabet septomları taşıdığı zamanında müdahele edilemediği için hayatını kaybettiği belirtildi.

Genç kızın hastalığını teşhis edemeyen doktor şu an meslekten atılma tehlikesiyle karşı karşıya. Ayrıca genç kızın ailesi doktora dava açarak yasal süreci başlattığını söyledi.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al