Doktor belirtileri fark edemedi genç kadın öldü

Claire Taylor aylardır karın ağrısı çekiyor ve devamlı kusuyordu. Ayrıca genç kızın vücudunda morarmalar başlamıştı. Gittiği doktor ise ciddi bir sorunu olmadığı söyleyerek uyku ilacı verdi. Bu yanlış teşhis ise genç kızın hayatına mal oldu.

Doktor belirtileri fark edemedi genç kadın öldü

VİRÜS OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜ

İskoçya’da yaşayan 17 yaşındaki Claire Taylor sürekli kusuyor ve karnı ağrıyordu. Bu durum 2 ay kadar sürünce genç kız virüs kaptığından şüphelendi. Doktora gitti ancak kendisine herhangi bir problemi olmadığını söyleyerek eve geri gönderdi.Genç kızın durumu ise gittikçe kötüleşiyordu.

DOKTOR GEREKLİ TESTLERİ YAPMADI

Claire hastalık boyunca çok kilo kaybediyor elleri ısınmıyordu. Öyle ki doktorla bile konuşmakta zorluk çekiyordu.Birkaç kere daha doktora gitmesine rağmen genç kıza yapılması gereken testler yapılmadı. Bu yüzden doktor genç kızda ki acil müdahale edilmesi gereken hastalığı fark edemedi. Sadece anksiyete problemi yaşayan hastalara verilen uyku ilacını verip evine gönderdi.

DOKTOR DİYABETİN ÖLÜMCÜL SEPTOMLARINI FARK EDEMEDİ

Doktor, Claire ölmeden 2 gün önce evine gelip kontrol etti. Ancak doktor yapılması gereken bütün testleri atladı. 1 gün kala tekrar çağırılınca hastalığın ölümcül boyutta olduğunu yine fark edemedi. Claire öldükten sonra genç kızın ağır diyabet septomları taşıdığı zamanında müdahele edilemediği için hayatını kaybettiği belirtildi.

Genç kızın hastalığını teşhis edemeyen doktor şu an meslekten atılma tehlikesiyle karşı karşıya. Ayrıca genç kızın ailesi doktora dava açarak yasal süreci başlattığını söyledi.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Sadece yaşanan psikolojik durum değil, kalp, şeker gibi hastalıklarda panik nöbeti geçirtebilir. Panik nöbetin başka nedenleri de var...
  • Randevu Al