DOĞUM KİLOLARI KORKUTMASIN

DOĞUM KİLOLARI KORKUTMASIN

Anneyizbiz

Hamile kalındığı dönemde vücutta oluşan fiziksel değişimler sizi korkutmasın. Üzülmeyin çaresi var.

 


Hamile kalındığı dönemde vücutta oluşan fiziksel değişimler; kimi zaman bacaklarda varisler ve ciltte çatlak ve sarkmalar olarak görünürken, kimi zaman da kalça ve göğüslerde kalıcı izler bırakabiliyor.
Kadınların bazıları bunu kabul etse de büyük çoğunluğu değişikliklere fiziksel ve duygusal anlamda uyum göstermekte güçlük çekiyor. Bu göze çarpan değişiklikleri yaşayan ve bundan rahatsız olan kadınlar estetik cerrahinin olanaklarından yararlanabiliyor.

DOĞUM SONRASI NE TÜR OPERASYONLAR YAPILIYOR?


1- Yağ aldırma (Liposuction): Başında belirtmek gerekir ki, liposuction bir zayıflama operasyonu değildir. Bu uygulama doğum sonrasında kişi ideal kiloya ulaştığında, oluşan sarkmaları gidermede kullanılan bir yöntemdir. Liposuction vücutta bacak iç ve dış kesimleri, karın-bel-basenler, kollar, göğüs bölgelerinde, yüzde ise boyun ve gıdık bölgelerinde oluşan sarkmalarda uygulanır.

2- Karın germe: Hamilelik sırasındaki karın büyümesi, hamileliğin başlıca göstergesi olarak kabul edilir. Doğum öncesinde ve esnasında karın kaslarının hasar görmesi sebebiyle de en sık yapılan ameliyat karın germedir. Bu ameliyatla hem bollaşan deri fazlalığı atılıyor hem de karın duvarı sıkılaştırılarak cilt altında şişkinliğe yol açan yağ dokusu tümüyle çıkartılıyor. Bunun yanı sıra hamilelikte alınan fazla kilolar nedeniyle çatlamış ve sarkan karın derisi gerilir ve karın duvarı kaslarının gerginleştirilmesiyle deforme olmuş karın bölgesi görünümü düzeltilir.

3- Meme dikleştirme: Göğüs derisi, hamileliğin ilerleyen zamanlarında dokusunda genişleme kaydettiğinden elastikiyetini yitirir. Eski formunu kaybeder ve göğüs uçları daha öncekine nazaran daha aşağı noktaya iner. Hamilelik esnasında ve emzirme sonucunda sarkan memelerin yeniden şekillendirilmesi için meme dikleştirme operasyonu uygulanır. Memeler istenilen konuma getirilirken aynı seansta uygulanacak bir protezle de arzu edilen hacim sağlanır.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al