Doğal durmayan burunlar mutsuz ediyor

Orantısız ve doğal durmayan burun insanları mutsuz ediyor. Bütün bakışların önce şekilsiz bir buruna odaklanması her insanı rahatsız eder. Bu durumda kişilerin estetik cerrahiden destek alması hem özgüven hem de sosyal hayatta başarı sağlaması açısından fayda sağlayabilir.

Doğal durmayan burunlar mutsuz ediyor

Burundaki şekil bozukluklarının aynı zamanda solunum problemlerine de yol açabileceğini belirten Op. Dr. Güncel Öztürk “Burundaki bazı şekil bozuklukları özellikle eğiklik, asimetrik burun delikleri gibi nefes alma kanallarında tıkanıklığın da işareti olabilir. Bu sorunların giderilmesi nefes alma kanallarındaki sorunların da giderilmesini sağlayacağından, hasta daha rahat nefes alır. Böylece uyku apnesi, horlama, yorgunluk gibi sağlık problemlerinden de kurtularak yaşam kalitesini artırabilir.

KİŞİNİN KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİNİ GÖLGEDE BIRAKABİLİR

Burundaki doğal görünümü bozacak kadar büyük şekil bozuklukları yüzdeki diğer uzuvları geri planda bırakabilir. Hatta yüzün ifadesini, mimikleri, kişinin karakteristik özelliklerini bile gölgede bırakabilir. Estetik cerrahi, doğuştan ya da sonradan oluşan kişilerin yaşam kalitesini bozan estetik sorunların tedavi edilmesini ve kişilerin doğal bir görünüme kavuşmalarını amaçlar.

Başarılı bir estetik burun ameliyatının; hem doğal görünümü engelleyen sorunların ortadan kaldırması hem de nefes alma işlevini sağlıklı bir şekilde yerine getirmesi gerekir. Estetik sonrası sahip olunan burnun da yüzle uyumlu, ameliyatlı olduğu anlaşılmayan, izsiz ve doğal durması çok önemlidir. Çünkü bütün estetik ameliyatlar arasında düzeltilmesi en zor olan uzuv burundur. Revizyon burun ameliyatına gerek kalmaması için hastaların ilk ameliyatlarını çok iyi planlamaları, cerrahlarını çok iyi seçmeleri ve cerrahların vereceği tavsiyelere tam bir uyum sağlamaları gerekir.

Günümüzde burun küçültme, revizyon gibi ameliyatlar hariç birçok burun sorunu ameliyatsız yöntemlerle giderilebilmektedir. Burunlarındaki şekil bozuklukları nedeniyle mutsuz hisseden kişiler, alanında uzman bir estetik cerrahtan destek alarak kendilerine en uygun tedavi şeklini öğrenebilir, isterlerse bu sorunlardan kurtulabilirler. Burun estetiği, tek başına tabii ki kişileri özgüven sahibi yapmaya ya da mutlu etmeye yetmez ama en azından var olan engellerin bir tanesinden kurtulabilmek için bir çözüm yolu olabilir.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Gebelik döneminde depresyon ve anksiyete bozukluklarının sık görüldüğünü belirten uzmanlar, anne adayındaki ruhsal hastalığın tedavi edilmemesinin ann
  • “Mutluluk bilimi” olarak da adlandırılan pozitif psikoloji, son yıllarda dünya çapında ilgi görüyor. Üsküdar Üniversitesi’nin 2013 yılından itibaren z
  • Yeni yılı mutlu geçirmek için pozitif düşünün! Yeni başlangıçlar için pozitif düşünün.
  • Hedef belirlemek için en uygun an nedir?
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Anksiyeteyi anlattı. ‘Kibir, öz beğenidir. Bencil insanlar bu yüzden mutlu olamıyor. Çünkü insanın psikolojik doğası yalnız y
  • İnsanın dünyaya geldiği andan itibaren öğrenme sürecinde olduğunu kaydeden Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Öğrenmek yeni durumlara uyum sağlama becerisidir.
  • Randevu Al