Doğal durmayan burunlar mutsuz ediyor

Orantısız ve doğal durmayan burun insanları mutsuz ediyor. Bütün bakışların önce şekilsiz bir buruna odaklanması her insanı rahatsız eder. Bu durumda kişilerin estetik cerrahiden destek alması hem özgüven hem de sosyal hayatta başarı sağlaması açısından fayda sağlayabilir.

Doğal durmayan burunlar mutsuz ediyor

Burundaki şekil bozukluklarının aynı zamanda solunum problemlerine de yol açabileceğini belirten Op. Dr. Güncel Öztürk “Burundaki bazı şekil bozuklukları özellikle eğiklik, asimetrik burun delikleri gibi nefes alma kanallarında tıkanıklığın da işareti olabilir. Bu sorunların giderilmesi nefes alma kanallarındaki sorunların da giderilmesini sağlayacağından, hasta daha rahat nefes alır. Böylece uyku apnesi, horlama, yorgunluk gibi sağlık problemlerinden de kurtularak yaşam kalitesini artırabilir.

KİŞİNİN KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİNİ GÖLGEDE BIRAKABİLİR

Burundaki doğal görünümü bozacak kadar büyük şekil bozuklukları yüzdeki diğer uzuvları geri planda bırakabilir. Hatta yüzün ifadesini, mimikleri, kişinin karakteristik özelliklerini bile gölgede bırakabilir. Estetik cerrahi, doğuştan ya da sonradan oluşan kişilerin yaşam kalitesini bozan estetik sorunların tedavi edilmesini ve kişilerin doğal bir görünüme kavuşmalarını amaçlar.

Başarılı bir estetik burun ameliyatının; hem doğal görünümü engelleyen sorunların ortadan kaldırması hem de nefes alma işlevini sağlıklı bir şekilde yerine getirmesi gerekir. Estetik sonrası sahip olunan burnun da yüzle uyumlu, ameliyatlı olduğu anlaşılmayan, izsiz ve doğal durması çok önemlidir. Çünkü bütün estetik ameliyatlar arasında düzeltilmesi en zor olan uzuv burundur. Revizyon burun ameliyatına gerek kalmaması için hastaların ilk ameliyatlarını çok iyi planlamaları, cerrahlarını çok iyi seçmeleri ve cerrahların vereceği tavsiyelere tam bir uyum sağlamaları gerekir.

Günümüzde burun küçültme, revizyon gibi ameliyatlar hariç birçok burun sorunu ameliyatsız yöntemlerle giderilebilmektedir. Burunlarındaki şekil bozuklukları nedeniyle mutsuz hisseden kişiler, alanında uzman bir estetik cerrahtan destek alarak kendilerine en uygun tedavi şeklini öğrenebilir, isterlerse bu sorunlardan kurtulabilirler. Burun estetiği, tek başına tabii ki kişileri özgüven sahibi yapmaya ya da mutlu etmeye yetmez ama en azından var olan engellerin bir tanesinden kurtulabilmek için bir çözüm yolu olabilir.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Ben en ufak bir sorunda bile ağlıyorum. Hayata küsmüs gibiyim ama böyle olmak istemiyorum.
  • Sıcak suyla mı soğuk suyla mı yıkamalı? Havlu mu yoksa kurutma makinesi mi, anti-bakteriyel sabun mu yoksa normal sabun mu kullanmalı? En etkili el yı
  • Kırda yaşamak gerçekten daha mı sağlıklı? Kırlarda yaşamak ömrü uzatır mı? Bilim açıkladı.
  • Huzursuzluk ve kavgadan hoşlanmayan, sevdiklerine düşkün, sabırlı ve çalışkan olurlar. Kimsenin bir şeyinde gözü olmayan, kendi çalışıp kazanmaktan ya
  • İnsanları daha ucuza satın alabilecekleri bir ürün veya deneyim için büyük paralar harcamaya iten nedir? Çok para harcamanın psikolojik nedenlerini bi
  • Kişi neden soğuk görünür? Bunu isteyerek mi yapar? Bu nitelemede bulunmaya bizi ne sürükler? Soğuk görünüm altında yatan nedenler neler?
  • Randevu Al