DOĞAL ÇÖZÜM BİTKİLER

DOĞAL ÇÖZÜM BİTKİLER

Hürriyet Aile

Her hastalığa karşı besinler farklılık gösteriyor. Hem olumlu hem de olumsuz etkileri olan bazı besinleri sıraladık.

 

 
Bazı bitkilerin ve gıdaların sağlığımız için olumlu ve olumsuz etkilerinin olduğu tartışılmaz bir konu. Bu sebeple, hastalık ile ilgili bir uzmandan tam rapor alındıktan sonra nelerin faydalı ya da zararlı olabileceği kanaatine varmak daha doğru olur.

Biz de Herbalist Recep Dağıstanlı’dan aldığımız bilgiler doğrultusunda bazı gıdaların nelere iyi gelip gelmediğini sizler için araştırdık.

Biberiyenin damar açma özelliği ve ağrı kesici özeliği bulunur fakat kişinin hipertansiyonu varsa dikkatli olması gerekir.

Kekik, her derde deva bir bitki olsa da kişide tiroit rahatsızlığı var ise kekik size ters etki yapabilir. Her şifalı bitki her hastalığa deva olmaz. Uzman kontrolü şarttır.

Rezenenin sakinleştirici bir özelliği vardır. Stresten arınmanıza yardımcı olur. Sadece gün içinde bir, iki bardaktan fazla içilmemesi gerekir.

Sarımsak, vücudu erken yaşlanmaya karşı korur ve barsak kanserine yakalanma riskini azaltır. Yalnız mide hastalarının sarımsak tüketimine dikkat etmesi gerekir.

Yer elması, hazmı kolaylaştırır, idrar söktürücüdür ve anne sütünü artırır.

Limon, vücuda güç verir, kansızlığa karşı etkilidir. Fakat çok yenildiği takdirde midede bazı hastalıkların çıkmasına sebep olabilir.

Çiğ soğan, yüksek tansiyon ve kalp hastalığı riskini azaltır. Ancak çiğ soğanı çok yemek baş ağrıtabilir ve mide rahatsızlıklarına yol açabilir.

Bal, kemik gelişimi ve kansızlık için faydalıdır. Şeker hastaları ve kilolu kişiler için ise fazla şeker alımı sebebi ile uygun değildir.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al