Dizi oyuncuları jüri oldu, öğrenciler filmleriyle yarıştı

Üsküdar Üniversitesi 3. Geleneksel Kısa Film Festivali’nde hazırlık sınıfı öğrencileri filmleri ile yarıştı.

Dizi oyuncuları jüri oldu, öğrenciler filmleriyle yarıştı

Festivalde genç oyuncular Çetin Altay, Ece Özdikici, Pelin Ermiş, Esra Şengünalp, Buket Çelik, Serkan Şenalp, yönetmen Mustafa Haktanır ve görüntü yönetmeni Çağlar Bezek jüri üyeliği yaptı.
 
Üsküdar Üniversitesi Hazırlık Okulu 3. Geleneksel Kısa Film Festivali, Çarşı Yerleşkesi Emir Nebi1 Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Dizi oyuncuları jüri oldu, öğrenciler filmleriyle yarıştıHazırlık Okulu Direktörü Tuba Berk’in açılış konuşmasıyla başlayan festivalde televizyon izleyicilerinin yakından tanıdığı genç oyuncular Çetin Altay, Ece Özdikici, Pelin Ermiş, Esra Şengünalp, Buket Çelik, Serkan Şenalp, yönetmen Mustafa Haktanır ve görüntü yönetmeni Çağlar Bezek jüri üyesi oldu.

Hazırlık sınıfı öğrencileri tarafından çekilen kısa filmlerin gösterildiği festivalde jürinin değerlendirmesinin ardından dereceye giren filmler açıklandı. En İyi Film dalında ödülün sahibi B1-5 sınıfı tarafından çekilen Beyond The Truth filmi oldu.

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü Alone filmindeki rolüyle B1-4 sınıfı öğrencisi Jülide Öztürk, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü ise yine aynı filmdeki rolüyle Ekrem Şimşekgagaşoğlu kazandı. En İyi Senaryo Ödülü’ne C1-2 sınıfının hazırladığı Inside The Book isimli filmi layık görüldü. En İyi Prodüksiyon Film Ödülü’nü ise B2-7 sınıfı tarafından çekilen The Struggle filmi kazandı.

Dizi oyuncuları jüri oldu, öğrenciler filmleriyle yarıştı 2Çetin Altay: “Burada çok güzel şeyler gördüm”

Festivali değerlendiren Çetin Altay öğrencilerin başarılı filmlere imza attıklarını belirterek “Burada çok güzel şeyler gördüm ama çok daha güzel işler yapacağınıza inanıyorum. Daha iyilerini yapmaya gayret edin. Başarılarınızın devamını dilerim” dedi.

Genç oyuncular Ece Özdikici, Pelin Ermiş, Esra Şengünalp, Buket Çelik, Serkan Şenalp, yönetmen Mustafa Haktanır ve görüntü yönetmeni Çağlar Bezek ise öğrencilerin emek verDizi oyuncuları jüri oldu, öğrenciler filmleriyle yarıştı 3erek hazırladıkları filmleri beğendiklerini belirterek “Herkes dersine iyi çalışmış. Oyunculuk zor iş, eksiklerine rağmen güzel işler çıkarmışsınız” diye konuştu.

Üsküdar Üniversitesi Yabancı Diller Koordinatörü ve ÜSTÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ümit Söylemez’in teşekkür plaketi verdiği genç oyuncular, öğrencilerle bol bol fotoğraf çektirdi.

Müzik ve dans grubu gösterilerinin yer aldığı festivalde sahne alan okutman Mason Legare Hay’in şarkılarına eşlik eden öğrenciler eğlenceli dakikalar yaşadı.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Haydi Tut Elimi Derneği ve dünyadaki tüm çocukları kapsayacak şekilde projeler geliştiren ve problemlerine çözüm aramak amacıyla
  • Geçmişten günümüze medya araçlarının gelişimi ve medyanın gençler üzerindeki etkileri Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından düzenlenen "Gel
  • Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle, Üsküdar Üniversitesi bünyesinde 2010 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Haydi Tut Elimi Derneği ve Amasya
  • Üsküdar Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı açılışı, düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Ta
  • Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi bu yıl 17’incisi gerçekleştirilen EEG and Clinical Neuroscience Society (ECNS) kongresine katıldı.
  • Dünyanın 10 ülkesinden ve özerk bölgesinden Türk dilleri konuşan gönüllüler, 21-23 Ekim 2022 tarihinde Üsküdar Üniversitesi’nde gerçekleşen Wikidata İ
  • Randevu Al