Dizi oyuncuları jüri oldu, öğrenciler filmleriyle yarıştı

Üsküdar Üniversitesi 3. Geleneksel Kısa Film Festivali’nde hazırlık sınıfı öğrencileri filmleri ile yarıştı.

Dizi oyuncuları jüri oldu, öğrenciler filmleriyle yarıştı

Festivalde genç oyuncular Çetin Altay, Ece Özdikici, Pelin Ermiş, Esra Şengünalp, Buket Çelik, Serkan Şenalp, yönetmen Mustafa Haktanır ve görüntü yönetmeni Çağlar Bezek jüri üyeliği yaptı.
 
Üsküdar Üniversitesi Hazırlık Okulu 3. Geleneksel Kısa Film Festivali, Çarşı Yerleşkesi Emir Nebi1 Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Dizi oyuncuları jüri oldu, öğrenciler filmleriyle yarıştıHazırlık Okulu Direktörü Tuba Berk’in açılış konuşmasıyla başlayan festivalde televizyon izleyicilerinin yakından tanıdığı genç oyuncular Çetin Altay, Ece Özdikici, Pelin Ermiş, Esra Şengünalp, Buket Çelik, Serkan Şenalp, yönetmen Mustafa Haktanır ve görüntü yönetmeni Çağlar Bezek jüri üyesi oldu.

Hazırlık sınıfı öğrencileri tarafından çekilen kısa filmlerin gösterildiği festivalde jürinin değerlendirmesinin ardından dereceye giren filmler açıklandı. En İyi Film dalında ödülün sahibi B1-5 sınıfı tarafından çekilen Beyond The Truth filmi oldu.

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü Alone filmindeki rolüyle B1-4 sınıfı öğrencisi Jülide Öztürk, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü ise yine aynı filmdeki rolüyle Ekrem Şimşekgagaşoğlu kazandı. En İyi Senaryo Ödülü’ne C1-2 sınıfının hazırladığı Inside The Book isimli filmi layık görüldü. En İyi Prodüksiyon Film Ödülü’nü ise B2-7 sınıfı tarafından çekilen The Struggle filmi kazandı.

Dizi oyuncuları jüri oldu, öğrenciler filmleriyle yarıştı 2Çetin Altay: “Burada çok güzel şeyler gördüm”

Festivali değerlendiren Çetin Altay öğrencilerin başarılı filmlere imza attıklarını belirterek “Burada çok güzel şeyler gördüm ama çok daha güzel işler yapacağınıza inanıyorum. Daha iyilerini yapmaya gayret edin. Başarılarınızın devamını dilerim” dedi.

Genç oyuncular Ece Özdikici, Pelin Ermiş, Esra Şengünalp, Buket Çelik, Serkan Şenalp, yönetmen Mustafa Haktanır ve görüntü yönetmeni Çağlar Bezek ise öğrencilerin emek verDizi oyuncuları jüri oldu, öğrenciler filmleriyle yarıştı 3erek hazırladıkları filmleri beğendiklerini belirterek “Herkes dersine iyi çalışmış. Oyunculuk zor iş, eksiklerine rağmen güzel işler çıkarmışsınız” diye konuştu.

Üsküdar Üniversitesi Yabancı Diller Koordinatörü ve ÜSTÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ümit Söylemez’in teşekkür plaketi verdiği genç oyuncular, öğrencilerle bol bol fotoğraf çektirdi.

Müzik ve dans grubu gösterilerinin yer aldığı festivalde sahne alan okutman Mason Legare Hay’in şarkılarına eşlik eden öğrenciler eğlenceli dakikalar yaşadı.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • Randevu Al