DİYETİNİZİ SABOTE ETMEYİN

DİYETİNİZİ SABOTE ETMEYİN

Milliyet

İşte diyete başlayıp kilo veremediğinden şikâyet edenler için, diyet hatalarına karşı tavsiyeler.

 


İngiliz diyetisyen Sarah Schenker, her pazartesi diyete başlayıp kilo veremediğinden şikâyet edenler için en sık yapılan diyet hatalarına karşı tavsiyeler verdi.

* Fıstık yemek: Kalori açısından zengin fıstıklardan günde birkaç tane yemek sizi tok tutar.

* Her gün tartılmak: Haftada bir, aynı saatte aynı kıyafetlerle tartılın.

* Çok meyve yemek: Pek çok meyve yiyin, ancak yanında protein içeren besinler (salam veya humus gibi) tüketmek sizi tok tutar.

* Yüksek kalorili içecekler: Yağsız süt ve bitki çaylarını tercih edin. Kesinlikle tavuk derisi yemeyin!

* Diyet içecekler: Diyet veya kalorisiz içecekler, yapay tatlandırıcılar sebebiyle sizi acıktırır daha çok yemenize sebep olur, su veya bitki çayları tüketin.

* Salata sosları: Olabildiğince az sos kullanın, restoranlarda ise salatanın sosunu kendinizin koymak istediğini söyleyin.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al