Diyalize değil hayata bağlanmak istiyor

14 aylıkken nefrotik sendrom hastalığına yakalanan 7 yaşındaki Bedirhan Karaman'ın tedavisi maddi imkansızlıklar nedeniyle durdu.

Diyalize değil hayata bağlanmak istiyor

İstanbul'da özel bir hastanedeki tedavisine 3 aydır devam edilemeyen Bedirhan, okuluna da gidemiyor.

Bursa'nın İnegöl İlçesinde yaşayan ve nefrotik sendrom (protein kaçağı) hastalığına yakalanan Bedirhan Karaman, maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavi olamıyor.

Nermin ve Veli Karaman çifti, 7 yıl önce dünyaya gelen çocukları Bedirhan'ın henüz 14 aylıkken gözlerinde şişlik olduğunu fark etti.

Ailesi tarafından götürüldüğü bir göz kliniğinden hastaneye sevk edilen Bedirhan'a, nefrotik sendrom (protein kaçağı) teşhisi konuldu.

Tedavisine 4 yıl süreyle Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sürdürülen Bedirhan Karaman'ın hastalığı şu anda İstanbul'daki özel bir hastanede takip ediliyor.

Ailesinin yaşadığı maddi sıkıntılardan dolayı tedavisine 3 aydır devam edilemeyen Bedirhan, okuluna da gidemiyor.

OKULUNA DÖNMEK İSTİYOR

Anne Nermin Karaman, Bursa'daki doktorlarla son görüşmesinde kendisine, "Bedirhan'ın tedavisinden artık cevap alamıyoruz" denildiğini, bu durum karşısında çaresiz kaldığını söyledi.

Tedaviye yaklaşık 2 yıldır İstanbul'da devam ettiklerini belirten anne Karaman, "Tedavi sürecinde, İstanbul'daki doktorlarıyla iyi bir seviyeye kadar geldik. Bu yüzden de oraya götüremediğimiz için sıkıntılar yaşıyoruz. Bedirhan'ın kullanması gereken ilaçlar var. Bu ilaçları kullanmadığımız zaman vücudunda şişmeler başlıyor. Yatağa mahkum kalıyor. Ayrıca çocuğum hastalığından dolayı çok sıkıntılar çekiyor. Bedirhan, her zaman, 'Okuluma dönmek istiyorum' diyor. İnşallah iyi olursa benim çocuğum da okula gidecek. Ağlayarak arkadaşlarını ve öğretmenlerini çok özlediği söylüyor" şeklinde konuştu.

A.A

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ‘Müstakil Akademi 5. Silsile’ eğitim programının konuğu oldu.
  • Ergenlik döneminde yaşanan sorunların normal kabul edilmesi ve psikiyatrik rahatsızlıklarla ilişkilendirilmemesi büyük problemlerin atlanmasına yol aç
  • Kişinin sahip olduğu arkadaşlık ilişkisinin kalitesi, dış dünyayı algılama biçimini, sosyalliğini ve özgüveni üzerinde oldukça etkili oluyor.
  • Milyonlarca adayın hayallerindeki bölüme yerleşebilmek için heyecanla beklediği YKS tercih dönemine çok az bir zaman kaldı.
  • Meslek seçiminde en kritik noktalardan birinin kişinin kendi özelliklerini tanıması ve kendi özelliklerine uygun mesleği seçmesi olduğunu belirten Pro
  • Duygudurum bozuklukları, ergenlik döneminde sık görülebilen psikiyatrik bozukluklarının başında geliyor.
  • Randevu Al