‘Dilenen çocuğa para vermeyin’ kampanyası

İstanbul Emniyeti Çocuk Şube Müdürlüğü, çocukların dilendirilmesini önlemek için kampanya başlattı. İlk adım olarak Mobil Huzur Ekipleri görevlendirildi. Şimdi de vatandaşı bilinçlendirme çalışması başlatıldı.

‘Dilenen çocuğa para vermeyin’ kampanyası
Paylaş:

Gazete Habertürk'ten Akıncan Abadan'ın haberine göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce, 3 ay önce hizmete giren Mobil Huzur Ekibi, çalışmalarına devam ediyor. Mobil Huzur Ekibi, dün de çocuk dilenciler ve telefon dolandırıcılığını engellemek için Taksim, İstiklal Caddesi’nde halka broşürler dağıtıp konu hakkında bilgilendirdi.

‘SOKAĞA MAHKÛM OLUYORLAR’

Üsküdar Çocuk Şube Müdürlüğü Amiri Özlem Temür, ‘’Mobil Huzur Ekibi’nin amacı vatandaşlarımızın farkındalığını artırmak. Sokaklarda çalışan ve çalıştırılan çocuklarımıza acıyan ve onlara yardım etmek isteyen vatandaşlarımız olduğu sürece o çocuklar sokağa mahkûm olmaya devam ediyor. Yapılan yardımlar çocuklarımıza yarar sağlamıyor. Onları sokağa bağlamış oluyoruz. Belediyeler ve kaymakamlıklar da proje içinde. Dilenen çocukları tespit edip sosyal inceleme sonucunda ihtiyaç sahibi olan ailelere destek sağlanıyor’’ dedi.

BROŞÜR DAĞITILDI

Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, dün Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde vatandaşı dilencilere karşı bilinçlendirici broşürler dağıttı. Aynı zamanda telefon dolandırıcılığına karşı da uyarılarda bulunuldu.

A.ABu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: