DİKKAT! SANAL BAĞIMLI OLABİLİRSİNİZ

DİKKAT! SANAL BAĞIMLI OLABİLİRSİNİZ

DİKKAT! SANAL BAĞIMLI OLABİLİRSİNİZ

 

ABD Stanford Üniversitesi'nden araştırmacıların 50 eyaletten 2 bin 513 kişi üzerinde yaptığı araştırmaya göre, Amerikalı internet kullanıcılarının yüzde 14'ü, sanal bağımlılık belirtileri gösteriyor. Ankete katılanların yüzde 68.9'u kendilerini düzenli internet kullanıcıları olarak tanıtırken, katılımcıların yüzde 6'sı internette uzun zaman geçirmelerinden dolayı ilişkilerinin zarar gördüğünü belirtti. Yüzde 14'ü de internetten birkaç gün uzak kalmalarının zor olduğunu söyledi. 

 

Blogçuların Davos'u başlıyor

Dr Elias Aboujaoude, son birkaç yılda internetten negatif etkilenen pek çok kişinin kliniğe geldiğine dikkat çekti, bu sebepten işlerinden atılan ya da eşleri tarafından terk edilen kişilerin bulunduğunu söyledi. Sorun yaratan siteler sadece sanal kumar ve pornografi siteleri değil. Aboujaoude'ye göre, sanal bağımlılık beş dakikada bir e-posta kontrolü, blog'ları sık sık güncellemek gibi davranışlardan oluşabiliyor.
Bu arada 'Blog'çuların Davos'u olarak adlandırılan Web 3' adlı üçüncü Uluslararası Blog Konferansı bugün Paris'te başladı. Konferans, internetin sosyalleştirilmesi, katılımcı hale getirilmesi konusundaki yenilikleri gündeme getirmeyi hedefliyor. 36 ülkeden 1000 kadar internet oyuncusunun katılacağı konferansta blogküre, e-ticaret, yaşlı Avrupa ile Silikon Vadisi arasındaki ilişkiler ele alınacak.

KAYNAK: //www.radikal.com.tr

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al