DİKKAT EKSİKLİĞİNE DAİR HERŞEY "İYİ BAK KENDİNE"DE

DİKKAT EKSİKLİĞİNE DAİR HERŞEY "İYİ BAK KENDİNE"DE

Şaban ÖZDEMİR(NPGRUP)

Bir davranış sorunu olan hiperaktivite, "İyi Bak Kendine"de bu gece Uğur Canbolat ve NPİSTANBUL GRUP uzmanları tarafından masaya yatırılıyor. Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı " İyi Bak Kendine" yeni konu ve konuklarıyla bu akşam ÜLKE tv ekranlarında.

 

 
Kendine iyi bakmak isteyenlerin severek seyrettiği, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulup, çözümler ürettiği ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendinede, Hiperaktivite enine boyuna tartışılıyor.

Hastalık çocuklarda ve yetişkinlerde nasıl seyrediyor, ne gibi sorunları beraberinde getiriyor. Hiperaktiviteye dair merak edilen sorulara Memory Center Nöropsikiyatri Merkezinden Psikiyatri Uzmanı Dr. Semra Baripoğlu Psikolog Yıldız Burkovik cevap veriyor.

Çocuklarda % 5-10 oranında rastlanan hastalık, çocukların zeki oldukları halde öğrenme güçlüğü çekmelerine neden oluyor. Hastalık, akademik başarıya da engel oluyor.

Büyükler ise hiperaktif olduklarının farkında olmuyorlar. Baba, hiperaktif ise çocuğuna hastalığın geçme riski bulunuyor. Bu kişiler isteklerinin anında yapılmasını isterken, öfke patlamaları oluyor, misafirlikte ve restoranda uzun süre oturamıyor ikide bir kalkıp dolaşıyorlar.

İlaç ve bilgisayarlı yöntemlerle tedavisi mümkün olan hastalığa ilişkin herşey Uğur Canbolat'ın sunumuyla " İyi Bak Kendine" de aydınlanıyor...

Canlı bağlantılar ile seyirci sorularının da alınacağı programda 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları, stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanların soruları da cevap bulacak.

Bugün 23.30'dan sonra ÜLKE TV' ekranlarında seyirciyle buluşacak program, TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenebilecek.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al