DERNEĞE KADINLAR İLGİSİZ

DERNEĞE KADINLAR İLGİSİZ

A.A

Kadınlar Derneği'nin toplantıları, kadın üyelerin gelmemesi nedeniyle erkek temsilcilerin katılımıyla yapılabiliyor.

Bursa'nın Keles ilçesinde, geçen yıl kurulan "Kelesli Kadınlar Derneği"nin toplantıları, kadın üyelerin  gelmemesi nedeniyle Kaymakam Akın Ağca'nın başkanlığında, erkeklerin ağırlıklı olduğu sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin katılımıyla yapılabiliyor.

Keles Kaymakamı Akın Ağca, 2009 yılında  faaliyete başlayan Kelesli Kadınlar Derneği'nin kadınların sosyal, kültürel ve  ekonomik anlamda gelişimini amaçladığını, derneğin kuruluşunda 7 yıldır faaliyet  gösteren Bursa'nın Kestel ilçesine bağlı Saitabat köyündeki Kadınlar Derneği'nin  örnek alındığını bildirdi.

Ağca, Kelesli Kadınlar Derneği için yapılan çalışmalar çerçevesinde,  bütün mali ve hukuki altyapının tamamlandığını dile getirerek, düzenlenen gezi,  kurs ve benzeri aktivitelere kadınların ilgisinin giderek arttığını vurguladı.

"Kadınların önce 'ev kadını' olarak görüldüğü yöremizde kadınlar  derneğinin hukuki ve sosyal anlamda oturması için bir sürece ihtiyaç var" diyen  Ağca, şöyle konuştu:

"Derneğin yönetimi yine kadınların elinde. Biz hukuki sürecin  atlatılması için kadınlarımıza yardımcı oluyoruz. Ancak son dönemde kadınların  ilgisi artmaya başladı. Kadınlar, dernek yönetimi ve diğer çalışmalar konusunda  deneyim kazanmaya başladı. Biz erkekler yavaş yavaş dernek çalışmaları ve  toplantılarından çekileceğiz.”
        
DERNEK BAŞKANI YAVUZ
        
Kelesli Kadınlar Derneği Başkanı Şengül Yavuz da derneğin kuruluşundan  bugüne kadarki toplantılarında erkeklerin yer almasının zorunluluk olduğunu  bildirdi.
Derneğin 40 üyesi bulunduğunu, yönetim kurulunda yer alan birçok kadının  "ev işlerini" bahane göstererek toplantılara gelemediğini ifade eden Yavuz, 

Yavuz, Kaymakam Ağca'nın, derneğin çalışmalarına aktif bir şekilde  katılarak bir anlamda kadınlara yönelik "pozitif ayrımcılık" yaptığını  anlatarak, "Dernek lokali için belediyeden yer kiralandı. Kadınların kültürel,  sosyal ve ekonomik anlamda gelişimi için projeler geliştirdik. Şimdi  toplantılarımıza daha fazla kadın geliyor. Üye sayımızda da artış var" dedi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al