DEPRESYONUN NEDENİ ELEKTRİKSEL OLABİLİR

DEPRESYONUN NEDENİ ELEKTRİKSEL OLABİLİR

Depresyonun nedeni Beynin işleyişini düzenleyen elektrik dalgalarındaki bozukluğun depresyona neden olabileceği ortaya çıktı.

ABD'nin Stanford Üniversitesi'nden bilim adamlarının, fareler üzerinde yeni bir görüntüleme yöntemini kullanarak yaptığı araştırma sonucunda, farklı depresyon mekanizmalarının ve tedavilerinin tek bir elektrik akımı devresinden geçtiği, elektrik akımlarındaki değişikliğin depresif durumların nedeni olabileceği görüldü. Araştırmacılar, depresyon belirtisi gösteren farelerin beyinlerindeki elektrik akımındaki bozukluğun antidepresanlarla düzeltilebildiğini fark etti.

Nedenler anlaşıldı

Bu bulguların depresyonun neden birçok nedeni ve tedavisi olduğunu gösterdiği açıklandı.
Daha önce yapılan araştırmalar beynin işleyişini düzenleyen alfa, beta, delta ve teta elektrik dalgalarındaki düzensizliğin obeziteden hiperaktiviteye, uyuşturucu bağımlılığından pek çok suça eğilime kadar sağlıksız koşullar yarattığını göstermişti.

KAYNAK:
//www.milliyet.com.tr/


Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al