Depresyonla başa çıkmak

Depresyon bir zayıflık değildir. Bilinenin aksine daha fazla sorumluluk olan, işleri en iyi şekilde yapmak isteyen kişilerde daha fazla görülür

Depresyonla başa çıkmak
Paylaş:

depresif_bayan_ruh_halix110
  • Öncelikle bir uzman yardımı almak için başvuruda bulunmalısınız. Depresyon tedavi edilen bir rahatsızlıktır.
  • Çevrenizdeki kişiler sen bunu aşabilirsin, takma kafana, boşver ne olacak ki dediği için tedaviden uzak kalmayın... Depresyon bir rahatsızlıktır. Hastalıklarda tedavi gerekir, bunu kendi başınıza aşmaya çalıştığınızda hayatınız daha da zorlaşacaktır.
  • Depresyon bir zayıflık değildir. Bilinenin aksine daha fazla sorumluluk olan, işleri en iyi şekilde yapmak isteyen kişilerde daha fazla görülür. Sorunları çözmeye çalışan, olayları detayları ile anlamaya çalışan kişiler strese saha fazla maruz kaldıkları için daha çok depresyona girerler.
  • Depresyonda olumsuz düşünceler ağırlıktadır. Bu düşüncelerin esiri olduğunuzda depresyonla başa çıkmak zorlaşır. Katı ve olumsuz düşüncelerle başa çıkmakta psikoterapi çok önemlidir.
  • Depresyonun altında yatan nedenlerden biri kişinin özgüven duygusu ve insanlarla ilişkileridir. Kendini değerli görmeyen, düşük özgüvene sahip kişiler de hem olumsuz düşünceye daha çabuk kayarlar, hemde ilişkilerinde sıklıkla sorun yaşarlar. Psikoterapide bunlar üzerinde çalışılır.