DEPRESYONA GİRMESİN DİYE...

DEPRESYONA GİRMESİN DİYE...

A.A

Annesi tarafından babası ve kardeşiyle birlikte vurulan ve yaralı kurtulan 7 yaşındaki çocuk psikolojik tedavi görüyor.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Nuri Gezmiş, Valilik ve İl Emniyet Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde annesi,  babası ve kardeşini kaybeden Mustafa Gökberk'in psikolojik olarak olayı  atlatabilmesi için çalışma yürüttüklerini belirtti.

Olaydan yaralı olarak kurtulan Mustafa Gökberk'e psikolojik olarak destek  olmak için sosyal hizmet uzmanlarının gerekli çalışmaları yaptığını ifade eden  Gezmiş, "Çocuğun geleceğini planlama konusunda hassas bir denge kurmak  zorundayız. Yakınları ile görüştükten sonra gerekli kararları alacağız. Yeni bir  yaşam modeli çıkartacağız" dedi.

Amaçlarının ilk etapta çocuğu yetiştirme yurduna yerleştirmek olmadığını  ifade eden Gezmiş, "Bu en kolay yol olur. Yakınları ile birlikte bu olaydan en  az hasarı alarak kurtulmasını hedefliyoruz. Gerekirse kurumumuz mevzuatları  çerçevesinde gerekli maddi destek de sağlayacağız. İlk olarak amacımız bu ağır  travmayı ailesinin desteği ile atlatmasını sağlamak" diye konuştu.
        
SEVDİĞİ OYUNCAKLAR HASTANEYE GÖTÜRÜLDÜ
        
Annesi tarafından vurulan ve yaklaşık 4,5 saat yaralı halde ölen kardeşi,  annesi ve babasının yanında kalan Mustafa Gökberk'in, "anksiyete bozukluğu"  yaşadığı belirtildi.

Yaşadığı ağır travmayı henüz atlatamayan Mustafa Gökberk'in, ruhsal  olarak bu travmayı atlatabilmesi için kendisine sevdiği oyuncaklarının  götürüldüğü, resim çizme ve masal kitapları okuma yöntemiyle ruh dünyasının  renklendirilmeye çalışıldığı kaydedildi.
        
YAKINLARINDA HENÜZ GELEN OLMADI
        
Öte yandan, Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk cerrahisi servisinde  tedavisine devam edilen Mustafa Gökberk'in yanında henüz yakınlarından gelen  olmadığı için bir bayan polis memuru refakatçi olarak bulunuyor.

Yetkililer, Mustafa Gökberk'in yakınlarının cenazeleri Adana'da  defnettikten sonra kente gelmesinin beklendiğini söyledi.

Rize'de İslampaşa Mahallesi Barbaros Sokak'taki bir apartman dairesinde  önceki gün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, eldeki bulgulara göre,  Gülseren Olgun, polis eşi Osman Çağatay Olgun, çocukları Mustafa Gökberk ve Altuğ  Berk'i, eşine ait beylik tabancayla vurduktan sonra intihar ettiği  belirlenmişti.

Olayda, Mustafa Gökberk yaralı olarak kurtulmuş, ailenin diğer bireyleri  hayatını kaybetmişti.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al