DEPRESYON İNTİHARLARI

DEPRESYON İNTİHARLARI

NP GRUP

Çekilen ve başa çıkılamayan acılar sonucunda depresyona giren kişilerin hangi sebeple intihar düşünceleri geliştirdiklerini ve nasıl tedavi edildiğini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV’de ‘İyi Bak Kendine’ programında Uğur Canbolat’a değerlendirecekler.

 

 
İntihar düşünceleri hangi psikiyatrik sorunlarda görülür? Ağır depresyon yaşayan kişilerde intihar düşünceleri ortaya çıkar mı? İntihar düşüncesine giren kişiler ne gibi belirtiler verirler? Bu belirtiler nelerdir? gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat’a değerlendirecekler.

Depresyon tedavisi görenlerde intihara rastlanır mı? Hangi tip depresyonlarda intihara rastlanır? Tedavide bu durum nasıl ortaya çıkar? Tedavi sırasında intihar riski varsa ayaktan tedavi yeterli olur mu gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesinden Psikiyatri Uzmanı Dr. Gökben Hızlı Sayar ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi’nden Uzman Psikolog Zehra Erol olacaklar.

Depresyon intiharlarında hasta hangi konuda duyarlı hale getirilir? Ailenin bu durumda tedaviye nasıl dahil edilmesi gerekir? Antidepresan ilaçların intiharı tetiklediği bilgisi doğru mu? İntihar riski hangi yaşlarda daha fazladır? İntihar düşünceleri nasıl giderilir? Tedavisinde ve terapisinde neler yapılır gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak.

‘iyibakkendine@ulketv.com.tr’ adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat’ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala’nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların ‘Koruyucu Ruh Sağlığı’ programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30’dan sonra ÜLKE TV’de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al