DEPRESYON DURUŞU BOZUYOR

DEPRESYON DURUŞU BOZUYOR

Bugün

Muhteşem kıyafetler içinde ödül törenlerine katılan Hollywood yıldızları bozuk duruşlarıyla dikkat çekiyor.

 


Amerika'daki Kuzey Dakota Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre duruş bozukluklarının en önemli nedeni depresyon. Uzmanlar aşırı kiloların, mide hastalıklarının, anksiyete ve solunum bozukluklarının da duruş bozukluğu yarattığına dikkat çekiyor. İşte duruş bozukluklarını önlemenin yolları:

_ Her gün oturduğunuz yerde göz hizanızın tam karsısına bir işaret koyun. Bu işaret omuzlarını düşürmeyip hemen çökmemeniz için bir hatırlatma görevi görecek.

_ Gülümseyin. Olumlu bir "yüz ifadesi" o anki ruhsal durumunuzu düzeltmek için önemli bir rol Oynayacaktır.

_ Haftada iki kez balık yiyin. Balık sırt ağrınızı ve omurilik iltihabını azaltacaktır.

_ Otururken sık sık gerilin. Ellerinizi basınızın arkasına koyup dirseklerinizi sıkıştırarak hafifçe geriye doğru gerilin.

_ Vazgeçmeyin. Kaslarınızı gererek bu pozisyonu sürekli uygulamak ilk önce zor gelebilir. Ancak yapmaya Devam ettikçe alışacaksınız.

_ Topuklu ayakkabı giydiğinizde dik durmaya çalısın.
depresyon, stres, yıldız, artist, beyin, kıyafet, davranış, vücut, sağlık, karakter

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al