Deprem Travma Psikolojisi

Depresif anneler bebeklerinin uyku düzenini bozuyor

Depresif annelerin bebeklerinin uyku düzenini bozduğu belirlendi.

Depresif anneler bebeklerinin uyku düzenini bozuyor

Depresif annelerin bebeklerinin uyku düzenini bozduğu belirlendi.

ABD'nin Pennsylvania Üniversitesi'nden bilimadamları, 1-24 aylık  bebeklerine gece nasıl davrandıklarını gözlemlemek amacıyla 14'ü depresif 45  annenin evine kameralar yerleştirdi.

UYKU BOZUKLUKLARI İLE İLGİLİ BİLGİ ALIN

Annelerden bebeklerinin gün içinde ne kadar uyandığını her gün not  etmeleri istendi. DEPRESYONU YENEBİLİRSİNİZ Bir hafta sonra depresif annelerin, bebeklerinin sağlık durumundan daha  fazla endişe duydukları ve gece derin uykuda olsa bile bebeklerinin yanına  gittikleri görüldü. Depresif annelerin bebeklerinin daha sık uyandığı  belirlenirken, bu durumun depresif annelerin depresyonunun daha da artmasına  neden olduğu vurgulandı. Araştırmaya imza atanlardan Dr. Pr Douglas Teti, söz konusu kısır  döngünün ebeveyn-çocuk ilişkilerini olumsuz etkileyebileceğine dikkati çekerek,  endişeli ve depresif annelerin eşlerinden yardım alabileceklerini ya da  çocuklarının sağlık durumundan emin olmak için doktora danışabileceklerini  belirtti. Araştırma "Child Development" dergisinde yayımlandı. Daha önce İngiliz bilimadamlarının yaptığı bir araştırma, bebeğin uyku  düzeninin bozulmasının ileride davranış bozukluklarına yol açabileceğini ortaya  koymuştu. AFP
Paylaş:



İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Doktorlara göre, sevgisiz bir çocukluk ömür boyu sorunlara yol açabiliyor. Sevgisizlik yaşam boyunce kötü tecrübeler çektirebiliyor.
  • Çocuğun ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişimi için anne çok önemlidir. Çocuğun eğitiminden birinci derece­den sorumlu kişi de annedir.
  • Kuralları çiğniyorsa nasıl davranmalısınız? İşte çocukla doğru iletişim kurmanın 13 yolu.
  • Çocuk nasıl utangaç oluyor? İşte formülü! Çocuklarda utangaçlığın okul döneminde başarısızlığa yol açabileceği uyarısını yapan uzmanlar, 0-6 yaş arası
  • Evlat edinilen çocukların ebeveynlerine ışık tutacak bilgiler...
  • Randevu Al