Deprem Travma Psikolojisi

Deney hayvanları kullanımı sertifikası eğitim programı 3. mezunlarını verdi

Büyük ilgi gören ve 90 kursiyerin katıldığı Üsküdar Üniversitesi Deney Hayvanları Kullanımı Sertifikası Eğitim Programının üçüncüsü, düzenlenen sertifika töreniyle sona erdi.

Deney hayvanları kullanımı sertifikası eğitim programı 3. mezunlarını verdi

Eğitimi başarıyla tamamlayanlar düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Başarı gösteren kursiyerler şimdi deney hayvanlarını kullanım konusunda bilgi ve tecrübe sahibi kişiler oldu.

Deney hayvanları kullanımı sertifikası eğitim programı 3. mezunlarını verdiUzmanlar tarafından hazırlanan teorik ve pratik Deney Hayvanları Kullanımı Sertifikası Kurs Eğitim Programı, Türkiye'de bir ilke imza attı ve 5 saatlik görüntülü interaktif eğitimiyle fark oluşturdu.

İki hafta ve toplam 12 gün üzerinden düzenlenen sertifika eğitim programı sonunda kursiyerlere tüm Türkiye'de hatta Dünya'nın birçok ülkesinde geçerli olan bir sertifika verildi. Kursiyerler sertifikalarını Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tayfun Uzbay, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Emel Serdaroğlu Kaşıkçı ve Kurs Koordinatörü Veteriner Hekim Burcu Çevreli’nin elinden aldı.

Bu sertifikaya sahip olan kursiyerler deney hayvanlarını kullanım konusunda bilgi ve tecrübe sahibi kişiler olarak değerlendiriliyor.

Deney hayvanları kullanımı sertifikası eğitim programı 3. mezunlarını verdi 2Hedef nitelikli deneysel çalışma

Üsküdar Üniversitesi bünyesinde İstanbul’daki ilk ve tek Nöropsikofarmakoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (NPFUAM) tarafından düzenlenen bu sertifika eğitim programında temel amaç; katılımcılara kurs sonunda hayvanlar üzerinde deneysel çalışma yapabilmek için gerekli teorik ve pratik yeterli bilgiyi aktararak etik bilinç ile nitelikli deneysel çalışmalar yapabilecek bilgi ve beceriyi kazandırmak.

 Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi ve Üsküdar Belediyesi iş birliğinde depremzede ailelere ve çocuklarına yönelik psikolojik destek buluşması g
  • Üsküdar Üniversitesi, 10 yıldan bu yana Pozitif Psikoloji dersleri veriyor.
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve Travma Sonrası Büyüme” temasıyla düzenlenen 5. Uluslararası Po
  • “Gelecekte hayat kolaylaşabilir ancak insan kalmak çok kolay olmayabilir”
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Uluslararası Pozitif Psikoloji Kongresi, “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve T
  • Birleşmiş Milletler Uyuşturucu Kontrol Kurulu (INCB) 2022 Raporu, dünyayla aynı anda Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010, 2015-2022 ile
  • Randevu Al