Deprem Travma Psikolojisi

Davranış şekilleri ve alışkanlıklar teknolojiyle değişiyor!

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Barış Bulunmaz’ın “Gelişen Teknolojiyle Birlikte Değişen Pazarlama Yöntemleri ve Dijital Pazarlama” başlıklı makalesi TRT Akademi Dergisi’nde yayınlandı.

Davranış şekilleri ve alışkanlıklar teknolojiyle değişiyor!

Doç. Dr. Barış Bulunmaz, TRT Akademi Dergisi’nin “Dijital Medya” temalı ikinci sayısında yayınlanan makalesinde gelişen teknolojiyle birlikte değişen pazarlama yöntemleri ve dijital pazarlama yöntemleri ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Davranış şekilleri ve alışkanlıklar teknolojiyle değişiyor!Teknolojinin değişim hızı ve yenilenme sürecinin her geçen gün çok daha hızlı bir şekilde ilerlediğini belirten Doç. Dr. Bulunmaz, bu doğrultuda sosyal yaşamdan kurumsal işleyişe kadar pek çok alanda önemli değişikliklerin yaşandığına dikkat çekti.

İnsanların davranış şekilleri ve alışkanlıkları teknolojinin yarattığı yeni düzene bağlı olarak farklı bir eksene doğru kaydığını, ticari kurumların da müşterileri ile olan ilişkileri ve iletişimlerinin değiştiğini ifade eden Doç. Dr Bulunmaz, makalesinde şu görüşlere yer verdi:“Bu değişim farklı stratejileri ve pazarlama yöntemlerini de beraberinde getirmiştir. Geleneksel pazarlama yöntemlerinden farklı olarak müşteri ile iletişimin önem kazandığı pazarlama iletişimi unsurları ön plana çıkarken, zaman içerisinde teknoloji ile birlikte pazarlama iletişiminin tüm unsurlarının entegre bir şekilde kullanılmasını gerektiren bütünleşik pazarlama iletişimi kavramı ortaya çıkmıştır. Verileri toplamanın, ölçmenin ve değerlendirmenin teknolojinin yarattığı imkanlara bağlı olarak daha net sonuçlara götürdüğü de yadsınamaz bir gerçektir. Teknolojinin, internetin ve yeni iletişim teknolojilerinin yarattığı bu yeni pazarlama dünyası, kurumların hedef kitlelerine ulaşmalarında dijital pazarlama olarak adlandırılan yeni bir yöntemi de kullanmalarına olanak sağlamıştır.”

Davranış şekilleri ve alışkanlıklar teknolojiyle değişiyor! 2
Doç. Dr Bulunmaz, makalesinde öncelikli olarak pazarlama, pazarlama iletişimi ve bütünleşik pazarlama iletişimi kavramlarına yönelik olarak teorik bir çerçeve çizerek dijital pazarlamaya ilişkin bilgiler verdi.

Doç. Dr Bulunmaz, makalesinde Türkiye’deki dört büyük teknoloji perakende mağazasının dijital pazarlama alanında yaptığı çalışmaları ve sosyal medya pazarlaması özelinde inceleyerek değerlendirmelerde ve analizlerde bulundu.

ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Travmatik stres yaratan olayların sonrasında toparlanma döneminde neler yapılması gerektiğini açıklayan Uzman Klinik Psikolog Merve Umay Candaş Demir,
  • Ramazan’da uzun süren açlık sonrası iftar ve sahurda yanlış beslenme, mide rahatsızlıklarına yol açıyor.
  • Yaşam yolculuğumuzda bazı anlar vardır ki iyimser olmak, umutlanmak çok zordur. Ancak bazen de iyimser olmaktan, umut etmekten başka çare kalmaz. Zali
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Şanlıurfa Öğretmen Gelişim ve Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Eğitimci
  • Endişe verici bir olaydan sonra kendinizi kötü haberlerle ilgili makale üstüne makale okurken buldunuz mu? Doomscrolling, kötü haber okuma hastalığı.
  • Travmaların hem biyolojik hem de psikolojik olarak insana tamamen zarar veren bir durum olduğunu belirten Psikiyatri Uzmanı Dr. Firdevs Seyfe Şen, tra
  • Randevu Al