DAHA SAĞLIKLI OLUYOR

DAHA SAĞLIKLI OLUYOR

Milliyet

İngiltere’de yapılan bir araştırma, 35 yaş üstünde doğum yapan kadınların bebeklerinin daha sağlıklı olduğunu ortaya çıkardı.

 London College Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre, sanıldığının aksine geç yaşta doğum yapan annelerin çocukları, erken yaşta doğum yapan annelerinkine oranla daha sağlıklı oluyor. Çalışmada, anneleri 40 yaşında olan 1100 çocuk ile daha genç kadınların doğurduğu 38 bin çocuğun sağlık durumu incelendi.

Daha yaşlı annelerden doğan 9 aylık bebeklerin hastaneye yatırılma oranı yüzde 11, 20-25 yaş arası genç kadınlardan doğan 9 aylık bebeklerin hastaneye yatırılma oranı ise yüzde 16 çıktı. Çocukların 5 yaşına geldiğinde zatürre, ciddi mide rahatsızlıkları veya astım gibi hastalıklardan hastaneye yatırılma oranının da, daha yaşlı anneden doğmuş bebeklerde yüzde 13, genç annelerin bebeklerinde ise yüzde 15 olduğu anlaşıldı.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al