Çöpçatan yarışmasında şok

Güney Kore’de çok izlenen çöpçatanlık programlarından birinde izleyiciyi şoke eden bir gelişme yaşandı. ‘Jjak’ (Eş) isimli katılımcılardan biri bir hafta süren çekimlerin ardından ölü halde bulundu.

Çöpçatan yarışmasında şok

Güney Kore’de çok izlenen çöpçatanlık programlarından birinde izleyiciyi şoke eden bir gelişme yaşandı. ‘Jjak’ (Eş) isimli katılımcılardan biri bir hafta süren çekimlerin ardından ölü halde bulundu.

copcatanSoyadı Chun olan 29 yaşındaki genç kadının, kendisini saç kurutma makinasını kablosuyla astığı tahmin ediliyor. Chun, bıraktığı intihar notunda daha fazla yaşamak istemediğini belirtti. Notta, “Ağlamaktan kendini alıkoyamıyorum. Hayatım hep kederle geçti, burada son vermek istiyorum” diye yazdı. Haftalık programda 10 kadın ve 10 erkek “Lovetown” (Aşk kenti) diye anılan bir konuk evinde ağırlanıyor ve sürekli çekim yapılıyor. Üniforma giydirilen katılımcılar, hafta boyunca fiziksel yarışmalardan geçiriliyor ve haftasonunda bir tercih yapmaları isteniyor. 2011 yılından bu yana süren yarışmada, katılımcılar, duygusal baskı da yaşıyor. Örneğin tercih ettikleri eş, onları reddettiğinde dışarıda tek başına yemek yemek zorunda kalıyorlar. Dong-A Ilbo Gazetesi, “Aşk kenti, trajediyle bitti” diye başlık atarken, geçmişte bu gazeteye açıklama yapan katılımcılar, zorbalığa uğradıklarını, kötü muamele gördüklerini savunmuştu. Chun’un annesi, JoongAng Ilbo Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, kızının son telefon görüşmelerinde, “Bu program yayınlanırsa Güney Kore’de yaşayamam” dediğini söyledi. Programda, genç kadın için sevilmeyen, sorunlu bir genç kadın portresi çizildiği belirtildi. Genç kadının, yayının başında üç erkek yarışmacı tarafından tercih edildiği, ancak sonra fikir değiştirip başka bir kız için yarıştıkları da kaydedildi. MİLLİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Yeni yılı mutlu geçirmek için pozitif düşünün! Yeni başlangıçlar için pozitif düşünün.
  • Hedef belirlemek için en uygun an nedir?
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Anksiyeteyi anlattı. ‘Kibir, öz beğenidir. Bencil insanlar bu yüzden mutlu olamıyor. Çünkü insanın psikolojik doğası yalnız y
  • İnsanın dünyaya geldiği andan itibaren öğrenme sürecinde olduğunu kaydeden Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Öğrenmek yeni durumlara uyum sağlama becerisidir.
  • Uzmanlar, yardımsever olmanın, kişinin maddi - manevi verdiği desteğin daha iyi hissetmesini sağladığını vurguluyor.
  • Tarhan, “Hz. Mevlana her eve girmeli, gençlik kıymetini bilmeli. O yerli ve milli değil, küresel bir insan.” dedi.
  • Randevu Al