Deprem Travma Psikolojisi

Çölyak ve alerji hastalarına özel menü

Çölyak, alerji, diyabet gibi rahatsızlıklar nedeniyle her yerde istedikleri yemek menülerini bulamayanların imdadına kişiye özel yemek servisi yetişecek.

Çölyak ve alerji hastalarına özel menü

Çölyak, alerji, diyabet gibi rahatsızlıklar nedeniyle her yerde istedikleri yemek menülerini bulamayanların imdadına kişiye özel yemek servisi yetişecek.

colyakKişiye özel menü hazırlamaya başlayan Canan Karakul, diyabet hastası babasının yemek konusunda çok sıkıntı yaşadığını, bunları başkalarının da yaşamaması için böyle bir işe giriştiğini söyledi. Kanser ve alerji hastalıklarının son yıllarda çok sık görülmeye başladığını belirten Karakul, bu kişilere yemek anlamında hizmet veren yerlerin de yaygın olmadığını ifade etti. Karakul, mutfakta kullanılacak malzemelerin Hatay'da organikle tarım yöntemiyle yetiştirildiğini dile getirerek, “Çölyak, diyabet ve kalp hastalarıyla çocuklar, yaşlılar ve diyet yapmak isteyenlerin yemeklerinin, özel olarak hazırlanması gerekiyor. Diyet öğünlerini hazırlamak hem zaman alıcıdır hem de bu yemeklerin malzemelerini bir araya toplamak oldukça güçtür. 3 gram ondan, 5 gram bundan şeklinde tarifleri olur. Hizmetimizden yararlanmak isteyenlere, sınırlı sayıda ve hiçbir yerde bulamayacakları menüler sunmaya başladık” diye konuştu.

DOKTOR REÇETESİ İSTENECEK

Hizmetlerinden yararlanmak isteyenlerin internet adreslerinden kendilerine ulaşabileceğine işaret eden Karakul, doktor reçetesini ulaştıranlara haftalık menü planlaması yaparak, yemeklerini istedikleri tarihte ve saatte teslim edeceklerini anlattı. Karakul, zayıflamak ya da formda kalmak isteyenlere yönelik de hizmet sunduklarını belirterek, estetik amaçlı diyetlerinde bile diyetisyen reçetesi istediklerini vurguladı. A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Trol nedir, kime denir? Anlayalım, öğrenelim, saptayalım, ayıklayalım ve tabii ki kurtulalım. Peki nasıl? İşte rehberiniz...
  • Bu depresyonun sıklığı %5-20 olarak bildiriliyor. Peki Postpartum depresyonu nedir? Kadınlar doğum sonrası ilk yıl içinde, psikiyatrik hastalıklar (an
  • Ağustos böceğinin ötüşü doğanın en hoş seslerinden biri olarak görülür. Bu böceğin sesi gizemli olduğu kadar yüksektir de.
  • Kirazın gut hastalığından kaynaklanan ağrıları dindirdiği bildirildi.
  • Cep telefonları ve diğer elektronik cihazların hassas elektronik sistemleri etkileyebileceği söyleniyor. Ama bunu kanıtlamak neden bu kadar zor?
  • Vişne nelere iyi geliyor?Kırmızı meyvelerden vişnenin ekşi tadının yanında çok tatlı, sağlığa yararlı etkileri var.
  • Randevu Al