Çok yiyen zayıflıyor

Yemekten sonra dişleri fırçalamak zararlı, şişkinlik hissedince su için, daha az yemek için daha çok yiyin...

Çok yiyen zayıflıyor
Paylaş:

Senelerce doğru bilinen yanlış uygulamalar hastalıkların kapısını aralıyor. Sorunsuz bir yaşam için bilinen bazı doğrular yanlışları doğurabiliyor. Garip ama şaşırtan gerçekler ise sağlıklı yaşamın temelini oluşturuyor. Düzenli beslenme, sağlıklı olmanın yanı sıra, hastalıklara karşı da kalkan olduğunu belirten uzmanlar ilginç ancak gerçek olan şu önerilerde bulunuyor...

YEMEKTEN SONRA DİŞLERİ FIRÇALAMAYIN!
Özellikle asitli bir şeyler yiyip içtikten sonra dişlerinizi fırçalamayın. Asitli yiyecek ve içecekler diş minesini yumuşatır ve dişlerinizi fırçaladığınızda asidin yıpratıcı etkilerini güçlendirirsiniz. Yemeklerden sonra 30 ile 60 dakika arasında bir süre bekleyerek dişlerinizi yıpranmaktan kurtarabilirsiniz.

AĞIRLIK KALDIR, DAHA KÜÇÜK BEDEN GİY!
65 kilo ağırlığındaki 2 kadından ağırlık çalışan kadın daha küçük beden kıyafetler giyer. Bunun nedeni, yağların ve kasların aynı ağırlıkta olmasına rağmen kasların daha az yer kaplamasıdır.

DİNLENMEK İÇİN UYKU MOLALARI VERİYORSANIZ KAHVE İÇİN!
Japonya'da yapılan bir araştırmaya göre 200mg kafein tükettikten sonra 20 dakikalık kısa bir uyku çekmek kesinlikle daha zinde olmanızı sağlıyor.

DAHA AZ YEMEK İÇİN DAHA ÇOK YEMEK!
Acıktığınızda 100 kalorilik bir atıştırmalık bisküvi paketine yönelmek daha iyi bir fikir gibi görünse de sonrasında daha çok acıkıyorsunuz. Eğer ara öğün ve atıştırmalıklarınızda fıstık ezmesi, peynir dilimleri ve elma gibi protein ağırlıklı bir besin tercih ederseniz daha çabuk doyar ve uzun süre açlık hissetmezsiniz.

YORULDUĞUNUZDA ENERJİ İÇECEKLERİNDEN UZAK DURUN!
Enerji içecekleri kahvenin 5 katı daha fazla kafein içeriyor. Fakat yarattıkları etki oldukça kısa sürüyor. Ayrıca enerji içecekleri; kalp atışlarını hızlandırmak, sinir, huzursuzluk gibi kötü yan etkilere sahip. Bu içecekler kan şekerinizi hızlıca yükseltir ve yine hızlıca düşürür ve yorgunluğa karşı pek fayda etmezler.

TAMAMEN KARANLIK BİR ORTAMDA UYUYUN
Geceleri beynimiz vücudumuzu bir revizyondan geçiriyor ve içeride neler olup bittiğine bakıyor. Bunu sağlayan hormonlar karanlık bir odada çok daha aktif ve etkili çalışabiliyor. Ayrıca aydınlık bir odada uyuyanların sabah kahvaltılarını daha farklı yaptığı ve obeziteye daha yatkın olduğu gözlemleniyor.

HASTALIKLARI ÖNLEMEK İÇİN ANTİBAKTERİYEL SABUNLAR KULLANMAYIN!
Üzerinde anti-bakteriyel yazan sıvı sabunlardan kullandığınızda hastalık riskinizi azaltmış olmuyorsunuz. Dahası, bu ürünlerdeki triklosan gibi bazı maddelere uzun süre maruz kalmak hormonal dengesizlik ve bakteri direnci gibi sağlık risklerini doğurabiliyor.

ŞİŞKİNLİK HİSSİNE KARŞI SU İÇİN!
Yüksek lif içeren bir diyet programı uyguluyorsanız, vücudunuz daha etkili çalışabilmek için suya ihtiyaç duyar. Suda çözünebilen liflerle karışan su, jel benzeri bir madde oluşturur. Bu jel kıvamlı sıvı bağırsak hareketlerini etkiler ve şişkinlik belirtilerini giderir.

SERİNLEMEK İSTEYENE SICAK İÇECEKLER
Yapılan araştırmalar, sıcak içecek tüketildiğinde vücudunuzun ısı değişikliğini algıladığını ve ter üretimini arttırdığını ortaya koyuyor. Teriniz cildinizin üzerinden buharlaştığında ise doğal olarak serinlemiş oluyorsunuz.

TAKVİMBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: