ÇOK KULLANAN BAĞIMLI OLUYOR

ÇOK KULLANAN BAĞIMLI OLUYOR

ÇOK KULLANAN BAĞIMLI OLUYORCep telefonu kullanımının sigara gibi bağımlılık yaptığını saptayan bilim adamları, bu yüzden bir gencin tedavi gördüğünü açıkladılar.

AVUSTRALYA’da Queensland Üniversitesi’nin araştırmasına göre, cep telefonu kullanımı, abartıldığı takdirde aynen sigara gibi bağımlılık yapıyor. Bilim adamları İskoçya’da, bu yüzden 19 yaşındaki bir gencin tedavi gördüğünü belirttiler. Adı açıklanmayan gencin yılda mesajlaşmak için 10 bin YTL’nin üzerinde para harcadığı ve haftada ortalama 700 mesaj gönderdiği belirtildi.

İnternetten tehlikeli

Araştırma sonuçlarına göre fazla cep telefonu kullananlar, cep telefonlarından ayrıldıklarında korku ve kaygı duygusu, sürekli yorgunluk, hatta panik gibi psikolojik sorunlarla karşılaşıyor. Cep telefonu bağımlılığı internet bağımlılığından bile daha tehlikeli, çünkü bilgisayarın başından kalkma imkanı varken cep telefonları sürekli insanların yanında bulunuyor.

KAYNAK:
//www.hurriyet.com.tr


Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al