ÇOK CİDDİ BİR HASTALIK

ÇOK CİDDİ BİR HASTALIK

Yeni Akit-Şaban Özdemir (NP GRUP)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun AK Partiye oy verenlere yönelik kullandığı Stockholm Sendromu tartışmaları büyüyor. Yeni Akit Gazetesine değerlendirmelerde bulunan Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Kılıçdaroğlu’nun yanıltılmış olabileceğini söyledi.

 


Ak Parti’ye oy veren halkı “düşmanına aşık olma” anlamına gelen “Stockholm Sendromu”na tutulmakla suçlayan Kılıçdaroğlu’na, siyasilerden ve STK’lardan tepki yağdı.

Stockholm Sendromu'nun tıbbi terminolojide çok ciddi bir hastalık olduğunu belirten Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan,  Bir İnsanda Stockholm Sendromu hastalığının teşhis edilebilmesi için işkence görmesi, izole çevrede uzun süre bulunması, beynin yıkanması ve alternatif uyaranlara kapalı olmaları gerektiğini belirti. Tarhan, şunları söyledi:

"Bunların yapılması için insanların bir adaya hapsedilmesi gerekir. Adaya kapatılıp bütün dünyadan izole edilmesi, baskı altında tutulması ve alternatif uyarılara kapalı olması gerekir. Bugün böyle bir şey söz konusu değildir. Dolayısıyla sayın Kılıçdaroğlu yanıltılmış gibi geliyor bana. Bu konuda hangi uzmana danıştıysa danışmanlık yapanları sorgulaması lazım.”

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Randevu Al