ÇOK CİDDİ BİR HASTALIK

ÇOK CİDDİ BİR HASTALIK

Yeni Akit-Şaban Özdemir (NP GRUP)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun AK Partiye oy verenlere yönelik kullandığı Stockholm Sendromu tartışmaları büyüyor. Yeni Akit Gazetesine değerlendirmelerde bulunan Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Kılıçdaroğlu’nun yanıltılmış olabileceğini söyledi.

 


Ak Parti’ye oy veren halkı “düşmanına aşık olma” anlamına gelen “Stockholm Sendromu”na tutulmakla suçlayan Kılıçdaroğlu’na, siyasilerden ve STK’lardan tepki yağdı.

Stockholm Sendromu'nun tıbbi terminolojide çok ciddi bir hastalık olduğunu belirten Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan,  Bir İnsanda Stockholm Sendromu hastalığının teşhis edilebilmesi için işkence görmesi, izole çevrede uzun süre bulunması, beynin yıkanması ve alternatif uyaranlara kapalı olmaları gerektiğini belirti. Tarhan, şunları söyledi:

"Bunların yapılması için insanların bir adaya hapsedilmesi gerekir. Adaya kapatılıp bütün dünyadan izole edilmesi, baskı altında tutulması ve alternatif uyarılara kapalı olması gerekir. Bugün böyle bir şey söz konusu değildir. Dolayısıyla sayın Kılıçdaroğlu yanıltılmış gibi geliyor bana. Bu konuda hangi uzmana danıştıysa danışmanlık yapanları sorgulaması lazım.”

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al