Çocukluk çağı kanserine dikkat!

Üsküdar Üniversitesi ve Kanserli Çocuklara Umut Vakfı KAÇÜV işbirliğiyle Çarşı Yerleşkede bir yardım toplama masası hazırlandı.

Çocukluk çağı kanserine dikkat!

Maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlayarak, kanserle mücadelede en önemli gereksinim olan maddi ihtiyaca destek olmak için kurulan masada KAÇÜV ürünleri satışa sunuldu. Satılan ürünlerden elde edilen gelir, kanserli çocukların tedavisinde kullanılacak.

Çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından da desteklenen çalışma, bu zamana kadar birçok üniversitede de yapıldı.

‘Nerede yaşam varsa orada umut vardır’ sloganıyla yola çıkan Üsküdar Üniversitesi öğrencisi Melike Yücel, organizasyonun Üsküdar Üniversitesi sorumlusu olarak; insanları çocukluk dönemi kanserleri hakkında bilgi sahibi yapmak ve farkındalık oluşturmak için uzun süredir çalışmalar yaptıklarını belirtti. Yücel'e farklı üniversitelerde okuyan öğrenci arkadaşları da destek oluyor.

Kurulan dilek kutusuyla beraber maddi desteğin yanında manevi destek vermek de hedefleniyor. Yazılan mesajlar, moral vermesi için kanser hastası çocuklara ulaştırılıyor.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı KAÇÜV yardım masası gün boyunca Çarşı Yerleşkede açık olacak.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Güven ve sevgi dolu bir baba-çocuk ilişkisinin çocuğun kendini değerli hissetmesini sağladığını belirten Uzman Klinik Psikolog İhsan Öztekin, çocukluğ
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Çocuğunuz yaramaz ise bu onun ileride iş hayatında başarılı olacağı anlamına gelebilir.
  • Kâbuslar, uyku terörü, uyurgezerlik gibi uyku bozuklukları çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor.
  • Solaklara yapılan baskı, disleksi ve kekemeliğe yol açabilir.
  • Baskıcı anne-babalar dikkat! Çocuğunuzun tüm hayatını olumsuz etkileyebilirsiniz.
  • Randevu Al