Çocuklarının yanında uyuyan babalar dikkat!

Çocuklarının yanında uyuyan babaların erkeklik hormonu testosteron seviyesinin düştüğü belirlendi.

Çocuklarının yanında uyuyan babalar dikkat!
Çocuklarının yanında uyuyan babaların erkeklik hormonu testosteron seviyesinin düştüğü belirlendi. Notre Dame Üniversitesi'nden Lee Gettler ve ekibi, çocuklarıyla aynı  yerde, aynı odada ya da onlardan ayrı uyumanın testosteron seviyesiyle  bağlantısını inceledi.

ÇOCUK GELİŞİMİ HAKKINDA HER ŞEY

Filipinler'de 362 babanın katıldığı araştırma sonunda bilimadamları,  çocuklarının yanında uyuyan babaların testosteron seviyesinin büyük oranda  düştüğünü gördü.

ÇOCUĞUNUZLA DOĞRU İLETİŞİM KURUN

Araştırma "PLoS ONE" dergisinde yayımlandı. Konuyla ilgili daha önce yapılan bazı araştırmalar, çocuk sahibi olan  erkeklerin testosteron seviyesinin azaldığını göstermişti. Bilimadamları, birçok hayvan türünde olduğu gibi insanlarda da bebeğin  dünyaya gelmesinden sonra vücudun testosteronun üretimini azalttığını, bu sayede  erkeklerin biyolojik olarak çocuğuna bakmaya programlandığını belirtmişti. AFP
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Güven ve sevgi dolu bir baba-çocuk ilişkisinin çocuğun kendini değerli hissetmesini sağladığını belirten Uzman Klinik Psikolog İhsan Öztekin, çocukluğ
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Çocuğunuz yaramaz ise bu onun ileride iş hayatında başarılı olacağı anlamına gelebilir.
  • Kâbuslar, uyku terörü, uyurgezerlik gibi uyku bozuklukları çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor.
  • Solaklara yapılan baskı, disleksi ve kekemeliğe yol açabilir.
  • Baskıcı anne-babalar dikkat! Çocuğunuzun tüm hayatını olumsuz etkileyebilirsiniz.
  • Randevu Al