Çocuklarından koparılan ailelerin isyanı

Avrupa'da yaşayan Türk aileleri, ellerinden alınan çocuklarıyla ilgili Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a Twitter hesabından da ulaşarak yardım istiyor.

Çocuklarından koparılan ailelerin isyanı

Avrupa'da yaşayan Türk aileleri, ellerinden alınan çocuklarıyla ilgili Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a Twitter hesabından da ulaşarak yardım istiyor.

aile_isyanBozdağ, Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluklar Başkanlığı'na olayların araştırılması talimatı verdi. Bozdağ'ın, özellikle Hollanda'da ailesinden alınarak eşcinsel bir aileye verilen ve şu anda 9 yaşında olan Yunus Azeroğlu'nun durumuyla ilgili talimatı üzerine Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın (YTB) harekete geçmesi, Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde benzer sorunlar yaşayan aileleri harekete geçirdi.

FRANSA'DA 6 AYLIK SALİH AİLESİNDEN ALINDI

Fransa'da yaşayan Zehra ve Ahmet Ulubaş çiftinin henüz 6 aylıkken, çocuklarına şiddet uyguladıkları gerekçesiyle ellerinden alınan oğulları Salih'le ilgili mücadeleleri sürüyor. Aile, konuyla ilgili Bozdağ'ın Twitter hesabına mesaj atarak yardım istedi. Talep üzerine Bozdağ'ın verdiği talimatla harekete geçen Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluklar Başkanlığı yetkilileri, aileye ulaşarak yardım çalışmalarına başladı. Aile, halen bir sosyal yardım kuruluşunda tutulan çocuklarının kendilerine olmasa bile en azından Türk bir ailenin yanına verilmesini istiyor.

ALMANYA'DA AYRILAN İKİZLER

Almanya'nın Gelsenkirchen şehrinde yaşayan Kışla ailesinin Ağustos ayında doğan ikiz bebeklerinden Ece de Alman yetkililer tarafından alınarak bakıcı aileye verildi. Baba Ferhat Kışla ve anne Yasemin Kışla da yine şiddet gerekçe gösterilerek ellerinden alınan çocukları için Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a Twitter'dan mesaj gönderdi. Bozdağ'ın talimatı üzerine ilgililer Kışla ailesiyle görüştü ve gerekli girişimleri yaptı.

TÜRK KORUYUCU AİLE AZ

Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluklar Başkanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Avrupa'da yaşayan Türk ailelerin çocukları daha çok “şiddet uygulama” iddiasıyla alınıyor. Çocukların, Türk olmayan ailelere verilmesi konusunda şikayet olmasına rağmen çoğu Avrupa ülkesinde Türk koruyucu aile bulunmuyor. Başbakan Yardımcısı Bozdağ da Türk ailelerin bakıcı aile olma konusunda istekli davranmadıklarını belirtmiş, ailelerin bu konuda hassasiyet göstermelerini ve bakıcı aile olmaları için yetkili makamlara müracaat etmelerini tavsiye etmişti. A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekleri Etkilemenin Yolları nelerdir? Erkekler nelerden hoşlanıyor? Erkekler nelerden etkileniyor? İşte kadınlar için 10 adımda erkekleri etkileme
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Evleneli 8 ay oldu eşimi çok seviyorum ama bizi bize bırakmıyorlar eşimin ailesi tarafından sürekli rahatsızlık hissediyorum neden gelmediniz, kaldını
  • Ben 16 yıllık evliyim. Eşim özünde iyi bir insan ancak çok aşırı küfürler ediyor.
  • Sevdiğiniz erkeği gerçekten tanıyor musunuz? Mesela kafasından geçeni hissetmeniz, atacağı adımı tahmin etmeniz mümkün mü?
  • Ben eşimle pek anlaşamıyorum. Daha çok onun ailesiyle hiç anlaşamıyorum. Annesinin ve babasının seslerini bile duyunca tüylerim diken diken oluyor. Çü
  • Randevu Al