Çocukların sol beyni neden gelişmiyor

Çocuklardan 29'unun sol beyinlerinin yeterince gelişmediği ortaya çıktı. Peki nedir bu sol beyin

Çocukların sol beyni neden gelişmiyor

Çocuklardan 29'unun sol beyinlerinin yeterince gelişmediği ortaya çıktı. Peki nedir bu sol beyin?

Çocuğunuz derslerinde başarısızsa ve dikkat eksikliği varsa, beyinlerinin sol kısmını yeterince kullanamıyor olabilir. Haber3Uzmanlara göre, bu durumun başlıca nedeni genetik faktörler. Sağlıksız beslenme ve ebeveynlerin tutumu da bu durumda çok etkili. Yapılan araştırmaya göre, 7-18 yaş arası 30 çocuktan sadece biri sol beynini yeterince kullanabiliyor. Ntvmsnbc'den Sena Kiper'in haberine göre, geri kalan çocuklar ise sol beyinleri yeterince gelişmediği için, derslerinde başarısızlık, dikkat eksikliği, kendini ifade edememe gibi sorunlarla karşılaşabiliyor. “Sol beynin kontrolü altında bulunan yargılama, doğru karar verme, planlama, sözle ifade, genel kültür bilgilerinde düşüklük bulduk” diyen uzmanlar, beynin sağ kısmının ise müzik, sanat gibi yaratıcılık gerektiren alanlarda kullanıldığını belirtti. HABERTÜRK
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Randevu Al