Deprem Travma Psikolojisi

Çocuklarda sosyal uyum sorunu

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, 9-12 yaş grubunda sosyal uyum sorunu yaşayan çocuklara yönelik bir eğitim programı düzenliyor.

Çocuklarda sosyal uyum sorunu

Gökkuşağı Projesi adı altında düzenlenecek programda psikolojik sağlamlık ve yaşamsal beceri sağlanması hedefleniyor. Gökkuşağı Projesi adı altında düzenlenecek eğitim programı ile 9-12 yaş grubunda sosyal uyum sorunu yaşayan çocuklar katılabilecek. Empati ve özdenetim gibi becerilerin kazandırılmasının hedeflendiği programda bu kavramlar çeşitli Oyun ve aktivitelerle pekiştirilmeye çalışılacak. Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’nde gerçekleştirilecek eğitimler 10 hafta boyunca (10 oturum - 10 saat) Perşembe günleri saat 18.00-19.00 arasında yapılacak. Oturumlar bir terapist ve bir co-terapist eşliğinde haftada bir kez 1 saat (30+30 dk) olarak düzenlenecek. Her oturum, oturum başlığını hedefleyen power- point sunumları, drama etkinlikleri ve beceri pekiştirmeye yönelik aktiviteler içerecek şekilde planlanacak. Eğitim programı kapsamında “Temel iletişim becerileri”, “Duyguları tanıma”, “Duygu-düşünce-davranış döngüsü”, “Empati”, “Özdenetim”, “Girişkenlik”, “Problem çözme”, “İlişki yönetimi” ve “Grubun parçası olma” başlıklarında birçok becerinin kazandırılması planlanıyor. Bahar mutluluğunu yaşatmak için bir çiçek yeter. MİLLİ

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Doktorlara göre, sevgisiz bir çocukluk ömür boyu sorunlara yol açabiliyor. Sevgisizlik yaşam boyunce kötü tecrübeler çektirebiliyor.
  • Çocuğun ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişimi için anne çok önemlidir. Çocuğun eğitiminden birinci derece­den sorumlu kişi de annedir.
  • Kuralları çiğniyorsa nasıl davranmalısınız? İşte çocukla doğru iletişim kurmanın 13 yolu.
  • Çocuk nasıl utangaç oluyor? İşte formülü! Çocuklarda utangaçlığın okul döneminde başarısızlığa yol açabileceği uyarısını yapan uzmanlar, 0-6 yaş arası
  • Evlat edinilen çocukların ebeveynlerine ışık tutacak bilgiler...
  • Randevu Al