ÇOCUKLARDA İDRAR KAÇIRMA SORUNU

ÇOCUKLARDA İDRAR KAÇIRMA SORUNU

NP Grup

Çocukları ve ailelerini ciddi şekilde sıkıntıya sokan idrar ve dışkı kaçırmanın psikolojik sebepleri ve çözümlerini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek. 

Çocuklarda alt ıslatma sorunu sık yaşanan ve çocuğun farklı psikolojik tepkiler vermesine neden olan bir konu.Bu konuyu ne yazık ki ailelerde yanlış tutumlarla pekiştiriyor, diğer kardeşleri örnek geöstererk gereksiz bir rekabet duygusuna da yol açabilmektedir. Kimi zaman saklanarak ve zamanla geçeci düşünülerek tedavi yoluna gidilmeyen idrar ve dışkı kaçırma konusunu uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

İdrar ve dışkı kaçırmanın sebepleri nelerdir? Altında ne gibi psikolojik etkenler yer almaktadır? Ne gibi duygusal veya fiziksel ihmaller çocukta idrar ve dışkı kaçırmaya sebep olabilir? Hangi yaşlarda başlar? Hangi yanlış tutumlarla pekişir? gibi konuların ele alınacağı İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL Etiler Polikliniğinden Uzman Çocuk Ergen Psikiyatristi ve Uzman Çocuk Psikologu Leyla Arslan olacaklar.

İdrar ve dışkı kaçırma nasıl önlenir? Hangi durumlarda ortaya çıkar? Hangi ailelerde olur? Genetik geçiş söz konusu mudur? Medikal tedavisinde neler yapılmalıdır? Psikoterapinin etkisi nedir? Gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al