ÇOCUKLARA ÖZGÜVEN PROJESİ

ÇOCUKLARA ÖZGÜVEN PROJESİ

DHA

Sabancı Üniversitesi tarafından kendini keşfet projesi kapsamında, Muş Vali Adil Yazar İlköğretim Okulu’nda başlatılan programa, öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

 


Sabancı Üniversitesi öğrencilerinin, yıl boyunca çeşitli alanlarda sürdürdüğü ’Toplumsal Duyarlılık Projeleri’nden biri olarak yürüttükleri ’Kendini Keşfet’ projesine Muş’taki ilköğretim okullarında eğitim- öğretim gören 200 öğrenci katıldı. Proje kapsamında, çocuklara yaşadıkları kentin kültürü, kültürel mirası koruma bilinci oluşturma, toplumsal cinsiyet kavramı, Türkiye’de kadın ya da erkek olmak üzerine drama çalışmaları, insan hakları, el becerisi, müzik ve basın yayın ahlakına dair birçok konuda yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak özellikler kazandırılması amaçlanıyor.

Yaz mevsiminde Muş, Nevşehir ve Giresun’un Şebinkarahisar’da yürütülecek çalışmalar ile toplam 650 ilköğretim okulu öğrencisine ve Bilim ve Sanat Merkezi’ndeki üstün yetenekli çocuklara ulaşmak, onların yaratıcılıklarını, özgüvenlerini geliştirmek, kendilerinin farkına varmalarını sağlamak hedefleniyor.

Kendini Keşfet Projesi, 2000 yılından bu yana Sabancı Üniversitesi öğrencilerinin katılımı ile Mardin, Van, Şanlıurfa, Siirt, Diyarbakır’ın Silvan, Kars’ın Sarıkamış, Erzurum, Giresun, İzmir’in Dikili ve Balıkesir’in Ayvalık, Hatay, Sinop ve Ardahan’da uygulandı. Öğrencilere aldıkları eğitimle özgüven kazandıran ’Kendini keşfet’ projesi ile 11 yılda ülke genelinde 10 bin çocuğa ulaşıldı.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Randevu Al