ÇOCUKLARA KÖPEKLİ TERAPİ

ÇOCUKLARA KÖPEKLİ TERAPİ

Milliyet

İngiltere’de bir okulda sorunlu çocukların dersine köpek de alındı. Çocuklar daha uyumlu ve çalışkan oldu.

 


Çocuklar “Oscar çok sevimli. Ne zaman üzülsek yanımıza koşuyor” dedi.

İngiltere’de bir koleje, okulun rehberlik servisi tarafından getirilen köpek, 1 ayda çocukların davranışında yüzde 40 oranında düzelme sağladı. Southampton kentindeki bir kolejde uygulanan bu yenilik, öğrencilerin daha uyumlu ve çalışkan olmalarını sağlayarak, dikkat çekti.

Cantell adlı kolejin rehberlik servisi, Oscar adlı labrador cinsi köpeği çocukların davranış problemlerine yardımcı olmak adına terapilerde kullanmaya karar verdi.

Kurtarma köpeği olarak görev yapan Oscar, sınıfta sorun yaratan veya arkadaşları ile iyi ilişkiler kuramayan çocuklara yardım amaçlı getirildi. Sorunlu çocukları ayrı sınıfta eğitime alan servis, öğrenciler ders çalışırken veya oyun oynarken Oscar’ın da onlarla vakit geçirmesini sağladı.

Servisi yöneten Des Anderson, “Oscar çocukların en iyi arkadaşı oldu. Bazen sinirli çocuklar geliyor, köpekle biraz vakit geçirincee hemen sakinleşiyorlar” dedi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al