Deprem Travma Psikolojisi

ÇOCUKLAR İŞE DUYARLI

ÇOCUKLAR İŞE DUYARLI

AFP

Fransa'da yapılan kamuoyu yoklamasına göre, Çocukların çoğunun, ebeveyninin işine duyarlı olduğu ortaya çıktı.

Fransa'da yapılan, 14-17 yaşındaki 500 çocuğun katıldığı kamuoyu  yoklamasına göre, gençlerin çoğu ebeveyninin işinin "stresli, yorucu ve çok zor"  olduğunu düşünüyor, sadece beşte biri bunu "neşeli" buluyor.

"Le Point" dergisinin internet sitesinde yer alan araştırmada,  çocukların, ebeveyninin ne iş yaptığını bildiğini de gösterdi.

Yüzde 90'dan fazla çocuk, ebeveyninin işini tam olarak tanımlayabildi.  Yüzde 91'i babasının, yüzde 84'ü annesinin işini birkaç kelimeyle anlattı.

Anne ve babasının işi konusundaki fikirleri sorulduğunda çocukların yüzde  45'i "stresli ve yorucu" yanıtını verirken, yüzde 10'u işi "çok zor" olarak  nitelendirdi, yüzde 24'ü "neşeli" yanıtını verdi.

Babasının işini "stresli ve yorucu" olarak gören çocukların ise daha  fazla olduğu ortaya çıktı. Çocukların yüzde 53'ü babasının işini "stresli ve  yorucu", yüzde 18'i "çok zor" olarak nitelendirdi.

Çocukların çoğu düzenli olarak (ayda en az bir kez) babasıyla işi  hakkında konuştuğunu söyledi, yüzde 11'i annesiyle yüzde 19'u ise babasıyla hiç  bu konudan bahsetmediklerini belirtti.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al