Çocuklar için 3G teknolojisi

Teknoloji çocukların dostu mu, düşmanı mı?

Çocuklar için 3G teknolojisi

Teknoloji çocukların dostu mu, düşmanı mı?

internetTabletler, akıllı telefonlar bir yandan hayatımızı kolaylaştırıyor ve bilginin kapılarını sonuna kadar açıyor ama bir yandan da endişe veriyor. Çünkü artık çocukların en büyük eğlencesi teknoloji! Resimlerini parmaklarını dokunmatik ekranda gezdirerek boyuyor onlar, kitaplarını App Store'dan indiriyor... Arkadaşlarıyla sosyal ağlardan her an iletişim halindeler, birçoğunun odasında bilgisayarı ve televizyonu var elbette ve en küçük yaştakiler bile dijital ortamı oyuncaklara tercih ediyor. Peki teknoloji çocukların dostu mu, düşmanı mı?

ÇOCUĞUNUZU İNTERNET BAĞIMLILIĞINDAN KURTARIN

Bu soruya cevap vermek imkansız aslında. Çünkü artıları da fazla, eksileri de... En büyük artısı bilgiye ve bilgi kaynaklarına kolayca ulaşıyor, merak ettikleri soruların cevaplarını tek tıkla bulabiliyor olmaları... Üsküdar Üniversitesi NP İstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi'nden Psikolog Eda Yavaş, teknolojinin çocukların yaşamındaki artıları hakkında şunları söylüyor: "İnternet, bilgisayar, sosyal ağlar, bilgisayar oyunları gibi teknoloji kullanımı, sınırlarını aşmadığı sürece, çocukların dikkat, konsantrasyon, bilişsel gelişim, planlama ve problem çözme yeteneği gibi becerilerinin gelişmesine imkan sunuyor. Bunun yanında araştırmalar bilgisayar oyunlarının çocukların hayal gücünü geliştirdiğini, internet kullanımının araştırma konularında zaman kazanımı sağladığını ve sosyal ağların da daha kolay ilişkiler kurmaya yardımcı olduğunu kanıtlıyor." Ama tüm bu artıların yanında teknoloji bağımlılığı gibi büyük bir risk var ortada ve bir de internetin sonsuz dünyasında onları bekleyen hiç hoş olmayan içerikler... Siz de çocuğunuzun teknoloji kullanımıyla ilgili endişeler yaşıyorsanız, 3 G'ye dikkat edin! Bebeğimle Elele Dergisi/EKİM 2013
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Doktorlara göre, sevgisiz bir çocukluk ömür boyu sorunlara yol açabiliyor. Sevgisizlik yaşam boyunce kötü tecrübeler çektirebiliyor.
  • Çocuğun ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişimi için anne çok önemlidir. Çocuğun eğitiminden birinci derece­den sorumlu kişi de annedir.
  • Kuralları çiğniyorsa nasıl davranmalısınız? İşte çocukla doğru iletişim kurmanın 13 yolu.
  • Çocuk nasıl utangaç oluyor? İşte formülü! Çocuklarda utangaçlığın okul döneminde başarısızlığa yol açabileceği uyarısını yapan uzmanlar, 0-6 yaş arası
  • Evlat edinilen çocukların ebeveynlerine ışık tutacak bilgiler...
  • Randevu Al