ÇOCUKLA SEYAHATE ÇIKMAK

ÇOCUKLA SEYAHATE ÇIKMAK
Paylaş:

Formsante
 
Çocuklu ailelere, rahat ve sorunsuz bir tatil geçirebilmeleri için seyahate çıkarken almaları gereken şeyler açıklandı.

 
Çocuklu ailelere, rahat ve sorunsuz bir tatil geçirebilmeleri için seyahate çıkarken yanlarına mutlaka ateş düşürücü, alerji ve soğuk algınlığı ilaçları almaları öneriliyor.

Ebeveynlerin seyahate çıkmadan önce otomobillerini detaylı şekilde temizletmeleri ve klimasını kontrol ettirmeleri gerekiyor. Çocukların sağlığı için toz tutmayan paspaslar tercih edilmeli.

Karayoluyla yolculuk yapan anneler yarım saatte bir durarak bebeklerini emzirmelidirler.

Uçağın kalkış ve inişi sırasında bebekler emzirilebilir, 3-4 yaşındaki çocuklara sakız çiğnetilebilir.

Güneş çocukların gelişimi için yararlı, ancak uzun süreli güneşte kalmak cilt kanserine yol açabilir. Çocuklar, kademeli olarak 10-15-30 dakika güneşlendirilmeli ve mutlaka 50 faktörlü koruyucu krem kullanılmalı. Halk arasında ‘güneş çarpması’ diye nitelendirilen durumlarda çocuklara tuzlu ayran, açık çay gibi bol sıvı verilmeli.

Anne babalarımız, çocuklarını havuza sokmasın, ama güneşten korunmak şartıyla çocuklar, istediği kadar denize girebilir. Yazın dikkat edilmesi gereken en önemli şey boğulmalar, çünkü bir çocuk birkaç saniyede boğulabilir. Ayrıca balkondan düşmeler ve yanmalar da bu dönemde sık rastlanılan ev kazaları arasında yer alıyor. Sıcak havalarda çocuğun arabada bırakılması da çok tehlikeli. Bu çocuğun hayatına bile mal olabilir.