Çocuk ve karne

Karnesi kötü olan öğrencilerde korku ve hüzün vardı. İyi Bak Kendine bu akşam öğrenci, veli ve okul üçgeninde başarıyı ele alıyor.

Çocuk ve karne
ugur_canbolat7

Yaklaşık 5 aylık bir maratonun ardından eğitim öğretime bugün iki haftalık ara verildi. 17 milyon öğrenci yarı yıl tatiliyle birlikte karnelerini aldı. En az öğrenciler kadar veliler de heyecanlıydı. Ancak her öğrencide coşku yoktu. Karnesi kötü olan öğrencilerde korku ve hüzün vardı. İyi Bak Kendine bu akşam öğrenci, veli ve okul üçgeninde başarıyı ele alıyor.

Uğur Canbolat’ın hazırlayıp sunduğu, Ayhan Pala’nın yönetmenliğini yaptığı “ İyi Bak Kendine” yeni konu ve konuklarıyla bu akşam ÜLKE TV ekranlarında evinize konuk oluyor. Kendine iyi bakmak isteyenlerin severek seyrettiği, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulup, çözümler ürettiği ekranların ‘Koruyucu Ruh Sağlığı’ programı İyi Bak Kendine'de bu akşam, “Karne ve Başarı ” enine boyuna masaya yatırılıyor. Üsküdar Üniveristesi Nöropsikiyatri Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezi Etiler Polikliniği’nden Dr. Serdar Alparslan ve Uzm. Psk. Aynur Sayım, çocuklarda karneyi ve  eğitim başarısını ele alıyor. karne2- Karne, bir dönem boyunca çocuğun gerek yapısal, gerek psikolojik ve davranışsal anlamda öğrenme süreçlerini nasıl gerçekleştirdiği ile ilgili bilgi veren bir değerlendirme midir? - Karne, çocuğun kişiliği hakkında bilgi verir mi? - Kötü karne, öğrenme süreçlerinde çocuğun zorlandığı ile ilgili bir geribildirim midir? - Kötü karnenin tek sorumlusu çocuk mudur? - Kötü karne, çocuğun tembel olduğunun bir kanıtı mıdır? - Çocuğu kötü karneden dolayı cezalandırmak, yargılamak-kıyaslamak doğru mu? - Çocuk tatili nasıl değerlendirmeli? Çocukta ; - Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu - Özel Öğrenme Güçlüğü - Zeka Engeli - Davranım Bozukluğu - Okul reddi - Ayrılma kaygısı - Performans kaygısı - Sınav kaygısı - Depresyon - Sosyal fobi - Anne-baba arasındaki sorunlar - Kardeş kıskançlığı - Disiplin sorunları ele alınıyor. Psikiyatrik hastalıkların genetiği de İyi Bak Kendine’de tartışmaya açılıyor. Canlı bağlantılar ile seyirci sorularının da alınacağı programda ‘iyibakkendine@ulketv.com.tr’ adresine gelen e posta soruları, stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 06 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanların soruları da cevap bulacak. Bugün 23.45’den sonra ÜLKE TV’ ekranlarında seyirciyle buluşacak program, TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenebilecek. Bugünün ve geçmişe dönük programların tamamını www.e-psikiyatri.com ve Psikoyorum.tv internet adreslerinden seyredebilirsiniz. Şaban Özdemir(NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al