Deprem Travma Psikolojisi

Çocuk işçiliğine son verilmesi için yürüdüler

Galatasaray meydanında toplanan yüzlerce çocuk, çocuk işçiliğine son verilmesi için Taksim Meydanı’na yürüdü. Çocuklara Prof. Dr. Nevzat Tarhan da eşlik etti.

Çocuk işçiliğine son verilmesi için yürüdüler

Galatasaray meydanında toplanan yüzlerce çocuk, çocuk işçiliğine son verilmesi için Taksim Meydanı’na yürüdü. Çocuklara Prof. Dr. Nevzat Tarhan da eşlik etti.

12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü, İstanbul Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ nün organize ettiği bir yürüyüşle kutlandı. Galatasaray meydanında toplanan yüzlerce çocuk, Taksim Meydanına yürüdü. Çocuklara Prof. Dr. Nevzat Tarhan da eşlik etti. Bedenlerinin kaldıramayacağı şartlarda çalıştırılan arkadaşları, kardeşleri, ağabeyleri ve ablaları için bir araya gelen yüzlerce çocuk 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Gününde,  ülkemizde ve dünyada sorun olan çocuk işçiliğine dikkat çekmek için toplandılar. Bir eline balon diğerine pankart alan çocuklar bu önemli günde Çocuk işçiliğine son verilmesi için tek yürek, tek bilek oldu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Yardımcısı Aşkın Asan’ın da katıldığı programda miniklerin önemli destekçileri de vardı. Tiyatro sanatçıları, televizyon sunucuları ve akademisyenlerin yanı sıra Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da destek için oradaydı. Haydi Tut Elimi ve Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği Başkanlığını yürüten ve hep çocukların yanında olan Tarhan, çocuklarla birlikte şapkasını taktı, Taksim Meydanına kadar yürüdü, bir kez daha onların yanlarında olduğunu gösterdi. Miniklerden oluşan mehter takımı öncülüğünde gerçekleştirilen yürüyüş, Taksim Atatürk Anıtında son buldu. Yürüyüş sonunda protokol ve çocukların katılımı ile Taksim Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Amacımız toplumu bilinçlendirmek diyen Bakan yardımcısı Aşkın Asan, çocuk işçiliğinin önüne geçmek için önemli çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Programın sonunda öğrenciler dans gösterisinde bulundu. Çocuk işçiliğine son verilmesi için balonlarını uçurdu.     VİDEO HABER İÇİN… Haber-Fotoğraf: Şaban Özdemir (NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Trol nedir, kime denir? Anlayalım, öğrenelim, saptayalım, ayıklayalım ve tabii ki kurtulalım. Peki nasıl? İşte rehberiniz...
  • Bu depresyonun sıklığı %5-20 olarak bildiriliyor. Peki Postpartum depresyonu nedir? Kadınlar doğum sonrası ilk yıl içinde, psikiyatrik hastalıklar (an
  • Ağustos böceğinin ötüşü doğanın en hoş seslerinden biri olarak görülür. Bu böceğin sesi gizemli olduğu kadar yüksektir de.
  • Kirazın gut hastalığından kaynaklanan ağrıları dindirdiği bildirildi.
  • Cep telefonları ve diğer elektronik cihazların hassas elektronik sistemleri etkileyebileceği söyleniyor. Ama bunu kanıtlamak neden bu kadar zor?
  • Vişne nelere iyi geliyor?Kırmızı meyvelerden vişnenin ekşi tadının yanında çok tatlı, sağlığa yararlı etkileri var.
  • Randevu Al