Çocuk hastalara palyaçolu tedavi

Yalova Devlet Hastanesi Çocuk Servisi'nde günde 2 saat, animatörler tarafından küçüklere yönelik çeşitli gösteriler sunulacak.

Çocuk hastalara palyaçolu tedavi

Yalova Devlet Hastanesi Çocuk Servisi'nde günde 2 saat, animatörler tarafından küçüklere yönelik çeşitli gösteriler sunulacak.

cocuk_terapi_palyacoTürkiye'de ilk kez Yalova'da hayata geçirildiği belirtilen uygulama dolayısıyla AK Parti Milletvekili Temel Coşkun ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Pehlivan, Yalova Devlet Hastanesi'ni ziyaret etti.

ÇOCUKLAR DA DEPRESYONA GİRER!

Yalova Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Ahmet Altıner, ziyarette, çocuk servisindeki hastaların tedavilerini daha etkin kılmak, morallerini yükseltmek için bir hizmet başlattıklarını söyledi.

HASTANEDEN ŞİFAHANEYE

Amacın, çocukların moral ve motivasyonunu güçlendirmek olduğuna dikkati çeken Altıner, şöyle konuştu: “Animatör arkadaşlar, çocuklarımızı ziyaret edecekler, onları eğlendirecekler. Bazen palyaço bazen başka bir şey. Her gün iki saat çocuklarımızı mutlu etmeye çalışacağız. Moral değerlerinin yüksek olmasının tedaviye etkisi çok büyük. Amaç farklı açıdan yardımcı olmaya çalışmak, hastane anlayışını değiştirmek. Hastaneyi yeni mantıkta şifahaneye dönüştürmek hedefimiz. Çocuklara hastanelerin, hekimlerin korkulmayacak yerler ve kişiler olduğunu göstermek istiyoruz. Animatörlerimiz, çocuk servisinde her gün 2 saat tedavilerimize farklı bir açıdan destek verecek.” Coşkun, çalışmanın başarıya ulaşmasını dileyerek, “Atılan adımlar hedefine ulaşsın. Her yenilik kendisini hissettirsin istiyoruz. Sadece çocuklara göre değil büyüklerin de moral-motivasyonunu artırmak için çalışmaların yapılacağına inanıyorum. Çocuklarımızın hastaneye artık seve seve gideceğini düşünüyorum” ifadesini kullandı. Ardından çocuk servisindeki odalar tek tek gezildi. Animatörler burada çocukları eğlendirirken Coşkun ve Pehlivan, hastanenin küçük misafirlerine hediyeler verdi. A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Doktorlara göre, sevgisiz bir çocukluk ömür boyu sorunlara yol açabiliyor. Sevgisizlik yaşam boyunce kötü tecrübeler çektirebiliyor.
  • Çocuğun ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişimi için anne çok önemlidir. Çocuğun eğitiminden birinci derece­den sorumlu kişi de annedir.
  • Kuralları çiğniyorsa nasıl davranmalısınız? İşte çocukla doğru iletişim kurmanın 13 yolu.
  • Çocuk nasıl utangaç oluyor? İşte formülü! Çocuklarda utangaçlığın okul döneminde başarısızlığa yol açabileceği uyarısını yapan uzmanlar, 0-6 yaş arası
  • Evlat edinilen çocukların ebeveynlerine ışık tutacak bilgiler...
  • Randevu Al