Deprem Travma Psikolojisi

Çocuğunuzun sizi sevdiğine dair 7 işaret

Çocuğunuzun dilini çözmenin yollarını biliyor musunuz? İşte çocuğunuzun sizi sevdiğine dair 7 işaret.

Çocuğunuzun sizi sevdiğine dair 7 işaret

Çocuğunuzun dilini çözmenin yollarını biliyor musunuz? İşte çocuğunuzun sizi sevdiğine dair 7 işaret.

Anneler bazen çocuklarını üzecek durumlar oluşturabilirler. Bu gibi anlarda annenin aklından "Acaba çocuğum bana küstü mü? Artık beni sevmeyebilir" gibi düşünceler geçebilir. İşte çocuğunuzun sizi sevdiğine dair 7 işaret!

ÇOCUK GELİŞİMİ HAKKINDA HER ŞEY

1. Dünyadaki hiçbir şeyi anlamayan yeni doğan bebeğinizin bildiği bir şey varsa o da gözlerinizin içine baktığında sizin önemli olduğunuzdur. 2. Bebeğiniz onun yanında olmadığınız zamanlarda sizi düşünmeye başlayıp, doğumundan 8 ile 12 ay arası bir zaman geçtikten sonra, onun bulunduğu odadan ayrıldığınızda yüzünü asmaya, döndüğünüzde ise gülmeye başlayacaktır.

ÇOCUĞUNUZLA DOĞRU İLETİŞİM KURUN

3. Emeklemeye başlayan bebeğinizin öfke nöbetleri artıyor. Attığı çığlıklar sizi sevmeyi bıraktığı anlamına gelmeyecektir, size bu kadar çok güvenmeseydi, incinmez ya da sinirlenmezdi. 4. Bebeğiniz üzgün olduğunda size koşarcasına gelir çünkü bu yaşta "Seni seviyorum" demeyi bilmez ama hareketleri kelimelerden çok daha güçlüdür. 5. Çocuğunuz size bahçeden kopardığı bir çiçek, küçük bir parça taş ya da hediye olduğunu düşündüğü herhangi bir şey verebilir. 6. Artık evin her şeyi ile daha ilgili olmaya başlayan çocuğunuz ‘Anne bak bunu ben yaptım’ diyerek sizi etkilemeye çalışacaktır. Çünkü sizin onayınız onun için önemlidir. 7. Artık sizi sırdaşı olarak görmeye başlayacaktır. Kalabalık içerisinde yaşadığı ilk utandırıcı anında bile sizin kollarınızda kendisini güvende hissedecektir. Unutmayın, çocuğunuzla aranızdaki ilişki her zaman çok özel olacak. Siz de ona sevginizi belli edin. HÜRRİYET AİLE

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Doktorlara göre, sevgisiz bir çocukluk ömür boyu sorunlara yol açabiliyor. Sevgisizlik yaşam boyunce kötü tecrübeler çektirebiliyor.
  • Çocuğun ruhsal, bedensel ve zihinsel gelişimi için anne çok önemlidir. Çocuğun eğitiminden birinci derece­den sorumlu kişi de annedir.
  • Kuralları çiğniyorsa nasıl davranmalısınız? İşte çocukla doğru iletişim kurmanın 13 yolu.
  • Çocuk nasıl utangaç oluyor? İşte formülü! Çocuklarda utangaçlığın okul döneminde başarısızlığa yol açabileceği uyarısını yapan uzmanlar, 0-6 yaş arası
  • Evlat edinilen çocukların ebeveynlerine ışık tutacak bilgiler...
  • Randevu Al