Çocuğunuzda baş ağrısı, bulantı ve kusmayla beraber…

Çocuğunuzda baş ağrısı, bulantı ve kusmayla beraber kafatası büyümesi varsa hidrosefali olabilir.

Çocuğunuzda baş ağrısı, bulantı ve kusmayla beraber…

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nden Prof. Dr. H. Kaya Aksoy, “beyinde su toplanması” olarak bilinen hidrosefalinin bir hastalık değil, bir durum olduğuna dikkat çekerek, “Her gün beynimizde yaklaşık 1 bardak su yapılıyor. Bu beyin-omurilik suyu dolanıma tabi. Kalbin atımıyla beraber yukarıya ve aşağıya hareketleri var, dolayısıyla gün içinde emiliyor. Eğer emilimde, suyun yapımında ve drenajda sorun varsa biz buna ‘hidrosefali’ diyoruz” diye konuşuyor. Hidrosefalinin belirtilerinin baş ağrısı, bulantı ve kusma olduğunu belirten Aksoy, “1 yaşının altındaki çocuklarda kafatası ve baş çevresi büyümesi de göstergedir” diyor. Tedavide şant takılması yöntemini kullandıklarını vurgulayan Aksoy, “Ancak beyinde doğal bir yol açılması şant takılmasından %30 uzaklaştıran bir tedavi yöntemidir” şeklinde konuşuyor.

VİDEO İÇİN

Hayatımıziyiliksağlık.com

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Çocuğunuz yaramaz ise bu onun ileride iş hayatında başarılı olacağı anlamına gelebilir.
  • Kâbuslar, uyku terörü, uyurgezerlik gibi uyku bozuklukları çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor.
  • Solaklara yapılan baskı, disleksi ve kekemeliğe yol açabilir.
  • Baskıcı anne-babalar dikkat! Çocuğunuzun tüm hayatını olumsuz etkileyebilirsiniz.
  • Psychological Science ‘da yayımlanan yeni bir çalışma; başkalarının zihinsel durumları hakkında akıl yürütebilmeyi öğrenen çocukların bir ödülü kazanm
  • Randevu Al