ÇOCUĞUNUZA GÜVENİN

ÇOCUĞUNUZA GÜVENİN

DHA

Aileler dikkat! Çocuklarınızı başarılı birer birey olarak yetiştirmek istiyorsanız bu haberi mutlaka okuyun.

 


Nevşehir'de, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Aytaç Açıkalın, ailenin eğitim ve eğitim öğretim sürecine sağlayacağı katkı konulu konferans verdi. Prof. Dr. Açıkalın, “Çocuklarınıza güvenle bakın. Onların yaptıkları iş yanlış da olsa hemen müdahale etmeyin. Çocuklarınızın yapmış olduğu yanlış işleri onlarla paylaşın” dedi.

Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mustafapaşa İlköğretim Okulu velilerine yönelik Kapadokya Meslek Yüksek Okulu salonunda verilen konferansa Vali Yardımcısı İbrahim Süha Karaboran, Ürgüp Kaymakamı Çetin Oktay Kaldırım, Mustafapaşa Belediye Başkanı AK Parti'li Levent Ak, Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa, okul müdürleri ve yaklaşık 500 öğrenci katıldı. İki saat süren konferansta esprili bir üslup kullanan Prof. Dr. Aytaç Açıkalın, başarı için öğrencilerin kendilerine güven duyması gerektiğini, bunun yolunun da ailelerin çocuklarına arkadaş olarak yaklaşımlarıyla mümkün olabileceğini söyledi.

Velilere öğütler vererek, öğrencinin başarılı olmasında ailelerin rolleri konusunda yol gösteren Prof. Dr. Açıkalın, “Çocuklarınıza güvenle bakın. Onların yaptıkları iş yanlış da olsa hemen müdahale etmeyin. Çocuklarınızın yapmış olduğu yanlış işleri onlarla paylaşın. Kızarak, sinirlenerek, döverek ve kötü sözlerle onlara güven veremezsiniz.

Çocukların yanında aile şiddetinden kaçının. Böylece çocuğunuz okula gittiğinde anne ve baba güvencesini yanında hissedecek ve derslerinde başarılı olacaktır” diye konuştu. Mustafapaşa Belediye Başkanı Levent Ak konferans sonrasında emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Aytaç Açıkalın’a teşekkür plaketi verdi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al