Çocuğundan şüphelenen bunu yapıyor

Çocuklarını uyuşturucu kullanımı ve kötü alışkanlıklardan korumak isteyen aileler, dedektif tutuyor.

Çocuğundan şüphelenen bunu yapıyor
Paylaş:

Çocuklarını uyuşturucu kullanımı ve kötü alışkanlıklardan korumak isteyen aileler, dedektif tutuyor.

modernÖzel Dedektifler Derneği Başkanı İsmail Yetimoğlu, çocukların takibi konusunda çok talep geldiğini söyledi. Birçok dedektifin bu konuda çalıştığını belirten Yetimoğlu, "Maalesef uyuşturucu kullanımı ortaöğrenim çağına kadar indiği bilinen günümüzde aileler çocukları ile ilgili kaygı duymakta ve bizden yardım talep etmektedir. Gençlerin uyuşturucuya bulaşıp bulaşmadığı, arkadaş çevresi veya ahlaki yönden bir olumsuzluğun içinde olup olmadığı yönünde çok fazla talep alıyoruz. Ailelere önerim şudur; çocuğunuzun herhangi davranışından şüpheleniyorsanız ve çözüm bulamıyorsanız özel dedektiften profesyonel yardım alın" diye konuştu.

ÇOCUĞUNUZLA DOĞRU İLETİŞİM KURUN

Yetimoğlu, çocukların takibini belli standartlarda yaptıklarını aktardı.

"SAHTE DEDEKTİFLERDEN UZAK DURUN" Özel dedektiflere olan talebin arttığına işaret eden Yetimoğlu, bu nedenle sahte dedektiflerin insanları dolandırdığını dile getirdi.

İnternette birçok özel dedektifin ilan verdiğini belirlediklerini kaydeden Yetimoğlu, "Bu kişilerin büyük çoğunluğunun gerçek isim vermeden bu hizmetleri yaptıkları görülüyor. Kendilerini avukat, polis veya asker olarak tanıtıp gerçekte hırsızlık ve dolandırıcılık gibi adi suçlardan sabıkalı oldukları tespit edilmiştir birçoğunun. Hiçbir ticari faaliyeti, yeri yurdu belli olmayan bu kişilerin tek yaptıkları ağına düşürdüğü müşterilerini dolandırmaktır" diye konuştu. Yetimoğlu, bu konuda vatandaşlardan birçok şikayet aldıklarını vurgulayarak, şunları söyledi: "Vatandaşlar tarafından derneğimize yapılan şikayetler çeşitli konularda suistimaller olduğunu gösteriyor. Eşinden, nişanlısından veya sevgilisinden şüphelenen, ağırlıkla bayanlar burada ön plana çıkıyor. Hiçbir hizmet verilmeden dolandırılıp tehdit ve şantaja maruz kalıyor. Müşterilerden almış oldukları bilgiler doğrultusunda elde edilen diğer bilgilerden yararlanma yolları aranıyor. Müşterilerine hayali rapor hazırlayarak gerçekte olmayan bilgiler veriliyor. Özel dedektiflik hizmetlerine ihtiyaç duyan kişiler, hizmet alacağı kişiyi öncelikle iyi sorgulamalıdır. Bu konuda derneğimizden bilgi talep edilmesi durumunda doğru yönlendirilmiş olacaklardır." A.A